8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton nie w tym roku

Ze względu na brak długoterminowych wytycznych dotyczących możliwości przeprowadzenia biegu ulicznego dla kilkunastu tysięcy uczestników oraz imprez masowych w dobie wciąż trwającej pandemii koronawirusa Młodzieżowe Centrum Sportu poinformowało o rezygnacji z planów przeprowadzenia w tym roku 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Posiadacze numerów startowych zachowają je bez zmian.


Już na początku roku pracownicy MCS Wrocław poinformowali o tym, że nie uda się zorganizować w tym roku wrocławskiego maratonu. W terminie jesiennym planowano jednak przeprowadzenie nocnego półmaratonu. Brak w tym momencie dokładnych warunków i planowanych limitów, ograniczeń lub wytycznych sprawia, że impreza nie będzie mogła się odbyć.

– Po raz kolejny stajemy przed koniecznością podjęcia trudnej i bolesnej decyzji. Niestety, w zaistniałych okolicznościach, to jedyne możliwe wyjście. Bez wiedzy o konkretnych sposobach bezpiecznej i zgodnej z regulacjami organizacji wydarzenia angażującego kilkanaście tysięcy biegaczy, pracowników, wolontariuszy i ponad 20 kilometrów miejskich dróg, nie ma mowy o skutecznym przygotowaniu wrocławskiego półmaratonu – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor biegu.

– Cały czas deklarujemy, że nie bierzemy pod uwagę żadnych półśrodków. Wciąż wierzymy, że Wrocław wróci silniejszy. Jednocześnie, mając na uwadze, że do listopada zostaje nam więcej czasu, a ewentualny Wrocławski Bieg Niepodległości byłby dużo mniejszą imprezą, zamierzamy skupić nasze wysiłki na organizacji tego biegu, oczywiście w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawnymi – dodaje Gęstwa.

Co z pakietami startowymi?

Wszyscy posiadacze numerów startowych, zachowują je bez zmian. Oznacza to, że osoby, które zakupiły pakiety 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu mają zapewnione prawo startu w biegu, kiedy tylko stanie się możliwe przeprowadzenie imprezy.

Jednocześnie, procedura zwrotu pakietu (i otrzymania zwrotu pełnej kwoty) pozostaje bez zmian – po kontakcie drogą elektroniczną pod adresem: biuro@wroclawmaraton.pl.

Informacje dotyczące półmaratonu znajdują się tutaj. Ewentualny Wrocławski Bieg Niepodległości odbyłby się wieczorem 11 listopada 2021 r.Zgłoś uwagę