wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:10

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. Noc Muzeów 2024 – Galeria Sztuki Współczesnej MD-S

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

W tym roku w trakcie Nocy Muzeów zapraszamy do odwiedzenia Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu i jej galerii w których zaplanowaliśmy dla Państwa Festiwal Malarstwa. 9. Festiwal Malarstwa daje szansę odbycia wyjątkowego, kształtującego wrażliwość spaceru. Zaprezentujemy twórczość artystów, związanych z wrocławską ASP, ale także artystów z Polski i zza granicy. Wystawy stanowią różnorodną, szeroką ofertę dla odwiedzających.

W ramach Nocy Muzeów otwarte zostaną malarskie pracownie, odbędą się pokazy, warsztaty, prezentujące techniki i metody malarskiej ekspresji, oprowadzania kuratorskie. Projekt został skierowany do szerokiego grona odbiorców tj. profesjonalnych artystów, studentów wydziałów artystycznych, młodzieży zainteresowanej sztuką, wykładowców uczelni, krytyków i historyków sztuki, a także wszystkich osób zainteresowanych sztuką, otwartych na artystyczne doświadczenia.

Program:

Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej MD-S, ul, Bolesława Chrobrego 24, 50-254, Wrocław Tytuł: Nocne struktury Noc Muzeów, wernisaż godz. 18.00

Kuratorka: Natalia Psiuk

Uczestnicy wystawy: studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Opis: Nocne Struktury to wystawa przedstawiająca prace malarskie, które powstawały o określonej porze, a mianowicie - nocą oraz te poruszające się wokół tematyki nokturnu. Noc dostracza tajemniczej energii i inspiracji, które pobudzają do tworzenia i przekazywania jej specyficznego klimatu za pomocą różnorodnych struktur, kolorów i kadrów. Właśnie tą atmosferą będziemy dzielić się podczas wystawy.

Miejsce

Zobacz także