9. Nocny Wrocław Półmaraton

9. Nocny Wrocław Półmaraton

Kultowa impreza biegowa powraca na ulice Wrocławia. Nocny półmaraton odbędzie się 17 czerwca 2023 roku, a zapisy na wydarzenie wystartują zgodnie  z dotychczasową tradycją, czyli w noc sylwestrową.

Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 9 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wyjątkiem był rok 2020 i 2021, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i popularna „połówka” nie mogła wystartować. Poprzednią edycję po raz pierwszy w historii wygrał Polak. Patryk Kozłowski przebiegł półmaratoński dystans w czasie 01:05:11.

Zawodnicy startują pomiędzy 21:00 a 22:00 i po zmroku przemierzają ulice miasta stu mostów. Trasa mieni się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia. Wspaniałego anturażu dodają kibice zgromadzeni na trasie biegu i na Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.

9. odsłona Nocnego Wrocław Półmaratonu wystartuje już 17 czerwca 2023 roku o godzinie 22:00, a zapisy rozpoczną się 1 stycznia, minutę po północy. Regulamin, cennik pakietów startowych i pozostałe szczegóły pojawią się jeszcze przed startem zapisów na stronie organizatora i w jego mediach społecznościowych. 

 

 

Lokalizacja

Stadion Olimpijski we Wrocławiu

aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35,  Wrocław

Komentarze