Sztuka #tuiteraz w ramach ESK

Sztuka #tuiteraz

W niedzielę, 18 września, część ul. Kazimierza Wielkiego (w stronę Krupniczej, pomiędzy ulicami: Szewską, Świdnicką i Leszczyńskiego) wyłączona będzie z ruchu samochodowego i zamieniona w zieloną łąkę. Zaplanowano tu piknik Przez cały dzień uczymy się trudnej sztuki bycia „tuiteraz” w trzech prostych krokach. Siadamy na trawie, spacerujemy boso i piszemy manifesty. Bo przyszłość zaczyna się #tuiteraz.

Happening ma dać możliwość nauczenia się tego, co na co dzień przychodzi nam bardzo trudno, tj. sztuki bycia #tuiteraz. Organizatorzy proponują dokonać tego w trzech krokach. Po pierwsze  zjeść śniadanie na środku opanowanej przez naturę jezdni ze świadomością, że na ulicy Kazimierza Wielkiego (dawnej Trasie WZ) kiedyś znajdował się zielony skwer porośnięty trawą i kwiatami. Po drugie przejść Sensoryczną Ścieżkę Zdrowia jako nawiązanie do organizowanych tu wcześniej happeningów Pomarańczowej Alternatywy i finalnie #tuiteraz stworzyć swój własny manifest – hasło, które towarzyszyć nam będzie w przyszłości.

Wydarzenie będzie częścią obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności (16 – 22 września 2016), inicjatywy sięgającej roku 1998, kiedy we Francji obchodzono dzień pod hasłem „W moim mieście bez samochodu”. Działania mają na celu zwrócenie uwagi mieszkańcom miast na idee zrównoważonego rozwoju w zakresie transportu i służą podniesieniu wiedzy na temat wpływu na środowisko naturalne. Od 2002 roku w Europejskim Tygodniu Mobilności udział biorą setki miast z całej Unii Europejskiej.

Wokół ścisłego centrum i obok miejsca happeningu co 20 minut będzie kursował zabytkowy tramwaj Konstal 4N1 z 1960 r. (zwanym potocznie Enusią). Pasjonaci z Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zapraszają na jego pokład.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Kazimierza Wielkiego

Kazimierza Wielkiego,  Wrocław

Komentarze