Wirtualne zwiedzanie Hydropolis w Światowy Dzień Wody

Wirtualne zwiedzanie Hydropolis w Światowy Dzień Wody

Wrocławskie MPWiK nie tylko produkuje wodę dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska i gmin ościennych, ale również dba o edukację ekologiczną. To zadanie realizowane jest przede wszystkim w Hydropolis. Z okazji Światowego Dnia Wody, obchodzonego corocznie 22 marca, wrocławskie centrum wiedzy o wodzie będzie można odwiedzić on-line.

Światowy Dzień Wody, który w tym roku koncentruje się na tematyce zmian klimatu, to doskonała okazja, żeby przypomnieć, że ten cenny surowiec trzeba szanować. Działalność człowieka zaburza zmiany klimatyczne.

Na świecie obserwujemy anomalnie pogodowe m.in. klęski suszy i nadmierne, skumulowane w krótkim czasie opady deszczu powodują powodzie. Wszystko to przekłada się na jeszcze większe ograniczenie dostępu do wody do picia. MPWiK Wrocław i Hydropolis – zapraszają na niezwykłe, wirtualne zwiedzanie centrum wiedzy o wodzie.

Prawie miliard ludzi na świecie ma ograniczony dostęp do czystej wody, którą można pić. Tymczasem zasoby wody kurczą się w wyniku globalnego ocieplenia, rozwoju przemysłu i zanieczyszczeń. Szacuje się, że do 2025 roku połowa ludności będzie miała problemy z uzyskaniem wystarczającej ilości czystej wody do gotowania, picia czy innych zastosowań. Warto podkreślić, że woda słodka, która nadaje się do spożycia stanowi tylko 3% wszystkich zasobów wody na planecie. 

Na specjalne zwiedzanie Hydropolis zaprasza już w niedzielę, 22 marca 2020 r. o godzinie 12:00. Jak wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy wejść na facebookowy profil Hydropolis.

W linku do pobrania fragmenty spaceru i materiały graficzne:.

Lokalizacja

Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Na Grobli 17, 50-421 Wrocław

Komentarze