wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Muzyka
  4. Vicinato Piano Duo – koncert

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Zapraszamy na „Klasycznie i filmowo”, czyli zbiór aranżacji fortepianowych na cztery ręce, który łączy w sobie doskonałą harmonię muzyki klasycznej i emocje filmowej! 

19 września zabierzemy Was w podróż przez czas i przestrzeń, odkrywając nie tylko arcydzieła kompozytorów klasycznych, ale także ikoniczne utwory filmowe, które przetrwały próbę czasu.

Pianiści z Vicinato Piano Duo podczas koncertu pełnią również rolę prowadzących, co pozwala publiczności w największym stopniu poczuć atmosferę wydarzenia.

Początkowo wypełniające salę dźwięki mocno nawiązują do wielkich kompozytorów klasycznych, takich jak Mozart, Beethoven czy Chopin. Ich kompozycje przenoszą słuchaczy w czasie, ukazując piękno i bogactwo muzyki klasycznej. Szlachetna melodia fortepianu wypełnia salę koncertową, budząc w uczestnikach koncertu uczucie uwielbienia dla tych wielkich mistrzów.

Zaczyna się inny etap koncertu, kiedy pianiści płynnie przechodzą w dynamiczne echa z kultowych filmowych ścieżek dźwiękowych. Słuchacze zostają porwani przez emocje, które towarzyszyły im w kinie przez lata. Wymieszane dźwięki klasycznej muzyki i znane motywy filmowe sprawiają, że słuchacze podróżują przez różne światy, odkrywając szeroką gamę emocji – od nostalgii po ekscytację, od melancholii do radości.

Vicinato Piano Duo tworzą Yelyzaveta Akhromenko oraz Piotr Niemiec, którzy spotkali się na wrocławskiej uczelni muzycznej. To właśnie tam połączyła ich wspólna pasja i miłość do muzyki. Od września 2021 roku Polak i Ukrainka koncertują wspólnie, grając na cztery ręce jako sąsiedzki duet czyli (z włoskiego) Vicinato Piano Duo.

Bilety

Miejsce

Zobacz także