Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2021

Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2021

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2021 na legalu! Stało się: Międzynarodowy Festiwal Kryminału jest pełnoletni.

W tym roku obchodzi swoje osiemnaste urodziny. Wiecie, co to oznacza? Że nie może zabraknąć alkoholu.   Rzecz jasna – jako merytorycznego motywu przewodniego. Uczestnicy będą rozmawiać o tym, co alkohol ma wspólnego ze zbrodnią i dlaczego wszyscy (no dobrze, prawie wszyscy) bohaterowie kryminałów piją. Zastanowimy się nad wieloma niebezpiecznymi związkami alkoholu z przestępczością.

Literacko i naukowo. Poszukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego alkohol uzależnia bardziej od czytania. Ale to niejedyny temat, który chcielibyśmy poruszyć w czasie tegorocznej edycji MFK.

Organizatorzy zaproszą też drugoplanowych bohaterów – książek i życia. Tych, o których często zapominamy, a przecież są dla nas tak ważni. O kim mowa? O zwierzakach.

Dlatego festiwal zamknie Kryminalny Dzień Dziecka i Zwierząt, a nasze działania wesprze Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów” – pierwsze miejsce w Polsce, gdzie zwierzęta pracujące w służbach mundurowych po przejściu w stan spoczynku znajdują prawdziwy dom.

W programie nie zabraknie oczywiście stałych elementów: warsztatów literackich, wykładów i punktu kulminacyjnego, czyli wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści 2020 roku. 

Niezależnie od formy festiwalowe wydarzenia będą transmitowane. 

Fot. Krzysztof Łysek

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze