26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek – oferta dla dzieci

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek – oferta dla dzieci

Dzieci w wieku szkolnym chętnie spotkają się z Katarzyną Pakosińską, która napisała kolejną już książkę o przygodach dziesięcioletniej Maliny z Milanówka. Z młodzieżą szkolną w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego spotka się Michał Zawadka, autor bestsellerowej książki „Chcę być kimś. Czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”. Autor przeprowadzi podczas targów warsztaty z rozwoju osobistego dla kilkusetosobowej grupy młodzieży. Być może to właśnie we Wrocławiu padnie rekord liczby uczestników słuchających motywacyjnych porad autora. Warto wybrać się również na spotkania z autorami zagranicznymi. 

Z Rumunii przyjedzie do nas pisarz Dan Lungu. Spotkanie z autorem i tłumaczką Radosławą Janowską-Lascar będzie dotyczyć jego książki „O dziewczynce, która bawiła się w Boga". Gośćmi tragów będzie również dwóch pisarzy z Czech: Ivan Binar, autor powieści „Siedem rozdziałów z życia Václava Netušila albo rowerem dookoła świata” oraz z Marek Šindelka – jeden z najciekawszych autorów czeskich młodego pokolenia, dwukrotny laureat prestiżowej nagrody Magnesia Litera. Šindelka opowie o tym, jak zmienia się literatura naszych południowych sąsiadów i co, według niego, najbardziej odróżnia pisarzy najmłodszych od czeskich „klasyków”.

Program:

Czwartek 30 listopada, godz. 12.00-18.00

12.00-13.00 Spotkanie Z książką Wydawnictwa Zakamarki Tajemnica mody

Warsztaty na podstawie 24. tomu Biura Detektywistycznego Lassego i Mai. Zapraszamy do wspólnego czytania fragmentów książki oraz zabawy w projektowanie ubrań.
Wiek: 6-10 lat 

13.15-15.15 Maski

Warsztaty tworzenia i malowania gipsowych masek. Będziemy pracować na gotowych formach zrobionych z bandaża gipsowego. Maski pomalujemy farbą i ozdobimy bibułą, wełną czy sznurkami. Wiek: 5+

15.30-17.00 Drzewko Szczęścia – mikołajkowy prezent

Kto nie zdąży przygotować prezentu mikołajkowego, będzie mógł go zrobić razem z nami. Z drucików, kamieni i koralików stworzymy drzewka szczęścia. Nietrudna praca dająca piękne efekty.

Wiek: 7+

17.00-18.00 Malowane kamienie

Na wyłowionych z górskiej rzeki otoczakach będziemy malować bajkowe postaci, kreskówkowe stwory, zwierzęta i inne motywy, używając do tego farb temperowych, akrylowych i cienkopisów. Wiek: 5+

Piątek 2 grudnia, godz.10.00-19.00

10.00-11.00 Spotkanie z książką wydawnictwa Zakamarki AUTOCHODY 

Recyklingowe warsztaty konstruktorskie na podstawie książki Autochody. Wymyślanie, budowanie i nazywanie pojazdów z wyobraźni.
Wiek: 4-10 lat

11.15-13.00 Warsztaty graficzne – torby na książki z nadrukiem linorytniczym

W czasie warsztatów będziemy odbijali na papierowych i bawełnianych torbach stemple przedstawiające ważne obiekty architektoniczne Wrocławia oraz logo Targów. Odbitki będą tworzone przy pomocy prasy drukarskiej.
Wiek: 7+

13.00-16.00  Grafika Warsztatowa c.d. – Tworzymy grafiki w technice suchej igły

Uczestnicy spotkania będą mieli rzadką okazję do stworzenia grafiki w technice wklęsłodruku, a dokładnie suchej igły. Matryce graficzne wykonamy w pleksi, wydrapując w niej rysunek za pomocą igły. Następnie odbijemy je na papierze, przy pomocy prasy drukarskiej. 
Wiek: 10+

16.20 – 19.00 Ozdoby choinkowe z koralików

Nadchodzące święta skłaniają do pomyślenia o ozdobach choinkowych, a jak wiadomo najpiękniejsze ozdoby to te, które stworzymy sami. Tym razem zrobimy je z koralików, cekinów, drucików oraz foremek do ciastek. 
Wiek: 7+

Sobota 3 grudnia, godz.10.00-19.00

10.00-11.45 Sówki – Mikołajowe prezenty Cz. 2

Podczas warsztatów razem stworzymy sowy z szyszek, filcu i papierowych rolek, używając również piór, cekinów, bibuły i innych kreatywnych materiałów.

Wiek: 5+

12.00-13.00 Spotkanie z książką Wydawnictwa ZAKAMARKI WIĄŻ, ILE CHCESZ, ALBERCIE

Zapraszamy na warsztaty z Albertem Albertsonem na podstawie serii, której autorką jest Gunilla Bergström. Wspólne czytanie oraz zabawy w sznurowanie, wiązanie, pakowanie, plecenie. 
Wiek: 3-7 lat

13.15-16.15 Maskotki z rękawiczek

Jeśli lubicie szyć, albo jeśli jeszcze nigdy nie trzymaliście igły w ręku, to zapraszamy na maskotkowe warsztaty, w czasie których nauczycie się podstawowego ściegu krawieckiego i zrobicie miękkie przytulaki z wełnianych rękawiczek, guzików i filcu.
Wiek: 7+

16.30-19.00 ŚWIĄTECZNE DRZEWKO

Każdy, kto przyjdzie do sali zabaw zrobić świąteczne drzewko, otrzyma wycięte szablony choinki gotowe do złożenia i pomalowania. Choinki będziemy ozdabiać cekinami, guzikami, tasiemkami i innymi materiałami, których dla nikogo nie zabraknie. 
Wiek: 5+

Niedziela 3 grudnia, godz.10.00-18.00

10.00-12.00 Pacynki

Dzieci tworzą pacynki przedstawiające postaci z baśni lub innych ulubionych bohaterów. Uczestnicy warsztatów otrzymują gotowe koszulki i główki pacynek, które potem ozdabiają tkaninami, filcem, bibułą, wełną, itp. 
Wiek: 5+

12.15-13.15 Spotkanie z książką wydawnictwa Zakamarki MAMA MU NA WYCIECZCE I INNE KOMIKSY

Warsztaty na podstawie komiksu Jujji Wieslander o Mamie mu i Panu Wronie. Zapraszamy do wspólnego czytania oraz zabawy w układanie historii i przygotowanie własnego komiksu. 
Wiek: 4-8 lat.

13.30-16.30 MONIDŁO

Na dużych kartonach z wyciętym otworem na głowę dzieci, z pomocą rodziców, będą odrysowywały kontury swojego ciała, a następnie malowały siebie, wcielając się w dowolną postać. Finałem działania będzie seria pamiątkowych zdjęć. 
Wiek: 3+

16.30-18.00 Malowanie na Szkle

Każdy uczestnik otrzyma zabezpieczony kawałek szkła, prostokątną lub kwadratową szybkę, na której będzie mógł namalować dowolny wzór, używając do tego specjalnych farb do szkła. W malowaniu pomogą szablony.
Wiek: 5+

Lokalizacja

Hala Stulecia we Wrocławiu

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze