8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci w KNH

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci w KNH

Kino to frajda, a najlepszym dowodem na to jest ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Wrocławska edycja odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty, gdzie zaprezentowanych zostanie łącznie ponad 80 produkcji dla młodych widzów – każda z filmowych opowieści zaprasza do świata pełnego wyobraźni i niesamowitych przygód. 

Tegoroczny program Kina Dzieci to 11 filmowych sekcji zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo – w tym sekcja Konkurs Główny przybliżająca najciekawsze międzynarodowe obrazy, które nie trafiły jeszcze do krajowej dystrybucji. W Konkursie Głównym młodzi widzowie zobaczą m.in. zrealizowaną w polskiej koprodukcji animację „Nawet myszy idą do nieba” w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička. O nagrodę powalczy również zachwycające wizualnie anime Mamoru Hosody „Belle”: sensacja ostatniego festiwalu
w Cannes.

Na miłośników krótkich metraży czeka również sekcja Krótkie historie, a na młodych wielbicieli literatury kolekcja Z nosem w książkach, czyli filmy, w których głównymi postaciami są ulubieni bohaterowie literaccy. W programie nie zabraknie również Klasyki Kina Dzieci, czyli bloku filmowych opowieści, które zdobywały serca widzów od pierwszej edycji festiwalu. Dzięki pokazom młodzi widzowie będą mogli wyruszyć też do kraju słynącego z czekolady – sekcja filmowa Pocztówka z Belgii pozwoli poznać zarówno najnowsze, jak i uznane oraz wielokrotnie nagradzane filmy z tego kraju.

Zróżnicowany program, niesamowite ekranowe podróże, zachwycające wyobraźnią historie – tegoroczna edycja Festiwalu zapowiada się ciekawie, barwnie i z przymrużeniem oka – bo kino dla młodej publiczności to całe spektrum emocji i doświadczeń.

Wrocławska odsłona Festiwalu Kino Dzieci odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty w dniach 25 września – 3 października.

Program:

 

25 września

 

26 września

 

27 września

 

28 września

 

29 września

 

30 września

 

1 października

 

2 października

 

3 października

Wideo / zdjęcia

Komentarze