wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Witraż na Wielkanoc – warsztaty

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Warsztaty witrażu na Wielkanoc odbędą się 24 marca CRZ Krzywy Komin. Na warsztatach uczestnicy poznają tajniki witrażownictwa i wykonają własnoręcznie witraż, który zabiorą ze sobą do domu. 

Jak robić witraże

Witrażownictwo jest pochodną mozaiki – to sztuka łączenia barwnych kawałków szkła za pomocą ołowianych listew. Wykorzystywane w architekturze gotyckiej największy swój rozkwit przeżywało w XIX wieku dzięki wprowadzeniu nowej metody łączenia szkła za pomocą taśmy miedzianej i cyny. Twórcą tego sposobu jest Luis Confort Tiffanny.

Uczestnicy uczą się projektowania wzorów, malowania na szkle, poznają technikę obróbki szkła oraz zapoznają się z narzędziami niezbędnymi do pracy. Dzięki temu doświadczeniu zobaczą, że nie muszą pięknie rysować, aby stworzyć dzieło sztuki. Prowadząca pokaże, jak tworzyć w bardzo oryginalnej i efektownej technice, która daje dużo satysfakcji i pozwala każdemu na stworzenie niesamowitych prac artystycznych.

Z kim zrobisz witraże

Oszkloona to pracownia szkła artystycznego, która mieści we Wrocławiu przy ulicy Ptasiej 9 na Nadodrzu. Prowadzą ją absolwentki wrocławskiej ASP, Wydziału Ceramiki i Szkła – Dorota i Marta. Artystki pracują w technice fusingu i slumpingu oraz tworzą witraże metodą Tiffany-ego. Swoją pasją i wiedzą dzielą się z innymi na prowadzonych przez siebie warsztatach. W pracowni powstają wyroby zarówno dekoracyjne, jak i użytkowe. Szkło jako tworzywo w rękach artysty jest niezwykle delikatne i wymagające, ale efekty wynagradzają trud jego przeobrażania. Świat zaklęty w szkle to światło, kolor i forma, której nie można osiągnąć w żadnym innym materiale.

Formularz zgłoszeniowy   Program realizowany jest w ramach projektu „Nasz Krzywy Komin”, współfinansowanego ze środków gminy Wrocław. Organizator: Fundacja OPEN MIND .

Miejsce

Zobacz także