CH Auchan BIelany:

CH Auchan BIelany: „Cyrkuluj książeczko”

Akcja pod hasłem „Cyrkuluj książeczko” to coroczna zbiórka książek dla dzieci organizowana w Centrum Handlowym Auchan Bielany we współpracy z fundacją „Już pomagam”.

Wszystkie egzemplarze przyniesione przez odwiedzających podwrocławską galerię handlową zostaną przekazane maluchom przebywającym w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja potrwa do 31 stycznia 2023 roku.

Czytanie kształtuje wyobraźnię i pomaga oderwać się od codziennych zmartwień. Jest to szczególnie potrzebne dzieciom przebywającym w szpitalach, domach dziecka czy placówkach pogotowia opiekuńczego. Z myślą o tych maluchach co roku organizowana jest zbiórka książek pod hasłem „Cyrkuluj książeczko”, a patronem akcji jest Henryka Krzywonos-Strycharska. Książki mogą być używane, ważne jednak, żeby były w dobrym stanie i mogły nadal cieszyć dzieci.

Książki z bajkami, powieściami, wierszykami, lekturami szkolnymi czy ilustrowane albumy zebrane w trakcie akcji w Centrum Handlowym Auchan Bielany zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, a także szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury.

Wystarczy przyjść z książkami do Centrum Handlowego Auchan Bielany i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni, która w pasażu galerii będzie dostępna od 14 listopada do 31 stycznia 2023 roku. Książki można przynosić do Centrum Handlowego Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich w godzinach pracy obiektu, czyli od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.30 do 21.00, w soboty od 9.00 do 21.00, a w niedziele handlowe od 9.30 do 20.00.

Lokalizacja

Centrum Handlowe Auchan Bielany

Francuska 6, 55-040 Bielany Wrocławskie

Komentarze