Kampania Złotej Wstążki – Nightskating

Kampania Złotej Wstążki – Nightskating

Po raz kolejny organizatorzy zapraszają na charytatywne wydarzenie na rolkach we Wrocławiu. Po wielu latach do naszego miasta powraca Nightskating, czyli nocny przejazd ulicami miasta.

W sumie pokonamy ok. 15 km. Trasa będzie niewymagająca, ale pamiętajcie, że do wzięcia udziału trzeba umieć hamować i mieć na sobie kask! Nie będzie to zwykły Nigthskating.

Jak zawsze organizatorzy chcą zachęcić do zrobienia czegoś dla małych pacjentów onkologicznych. Wyjątkowo nie będzie to zbiórka, chodzi o wsparcie w kampanii społecznej. Chcą promować Złotą Wstążkę – symbol poparcia społecznego dzieci i ich rodzin w walce z nowotworem. Dlatego poproszą o przygotowanie banerów, symboli Złotej Wstążki oraz publikację zdjęć z wydarzenia z hasztagiem #zlotawstazka.

Wrzesień jest miesiącem świadomości nowotworów złośliwych wśród dzieci. Co rocznie 1200 dzieci jest diagnozowanych z powodu nowotworów w Polsce, jest niezwykle ważne, żeby zwiększyła się świadomość społeczna dotycząca tego, że chorujące dzieci są wśród nas, a ich powrót do życia po wyleczeniu jest utrudniony. Przejazd będzie poprzedzony warsztatami z podstaw jazdy oraz widowiskowymi pokazami na Arenie Tarczyński.

Lokalizacja

Tarczyński Arena Wrocław

aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

Komentarze