Krasnal Ksiądz Orzech w rodzinie wrocławskich krasnali

Krasnal Ksiądz Orzech w rodzinie wrocławskich krasnali

Z inicjatywy dziennikarek Niedzieli Wrocławskiej do grona krasnali dołączy Krasnal Ksiądz Orzech. To prezent dla Honorowego Obywatela Wrocławia, ks. prałata Stanisława Orzechowskiego, z okazji jego 80. urodzin, które przypadają 7 listopada. Krasnala Księdza Orzecha zaprojektował wybitny artysta, uczeń prof. Alfredy Poznańskiej, Grzegorz Niemyjski.
 
Figurka stanie przed wejściem do Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny” przy ul. Bujwida 51.
 
Uroczyste odsłonięcie zaplanowano w najbliższą niedzielę, 10 listopada, ok. godz. 13.00  (po mszy św. w intencji Jubilata). 

Ks. Stanisław Orzechowski

Jest Honorowym Obywatelem Wrocławia (2015) i Honorowym Obywatelem Dolnego Śląska (2018 r.). Duszpasterz DA „Wawrzyny”, Diecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy, Duszpasterz Kolejarzy (do r. 1997), Duszpasterz Rodzin Katyńskich, Diecezjalny Koordynator Ruchów Religijnych.

Od 1981 r. Główny Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę, przewodnik corocznej październikowej Pielgrzymki do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy, Przewodnik Pielgrzymki do Ostrej Bramy (sierpień 1992 i sierpień/wrzesień 1993). Wyróżniony Nagrodą Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (1997), Nagrodą Wrocławia – za „...trud i osobiste zaangażowanie w ważne dla mieszkańców Wrocławia inicjatywy charytatywne oraz opiekę, jaką obejmował działaczy dolnośląskiej Solidarności, walczących z totalitaryzmem o prawo do wolności” (2005), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2006) – dołączenie osoby Księdza na szlak wrocławskich krasnali to dowód wdzięczności rzeszy studentów i absolwentów wrocławskich uczelni.

Komentarze