wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:45

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Noc Muzeów 2024 – Centrum Historii Zajezdnia

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

W Centrum Historii Zajezdnia do dyspozycji zwiedzających oddajemy przejazdy zabytkowym "Ogórkiem", wystawy czasowe oraz wystawę główną „Wrocław 1945-2016” wraz z kartami edukacyjnymi. Przypominamy także o naszej karcie zabaw, która służy również do kolekcjonowania naklejek z kolejnych eventów. Za rozwiązanie wszystkich zadań i zebranie naklejek czeka nagroda!

Nasza ekspozycja stała to scenograficzna podróż przez powojenny Wrocław, wyjaśnienie jego losów, przypomnienie ważnych dla historii kamieni milowych, takich jak repatriacja, strajk Solidarności czy powódź w 1997 roku.

Dodatkowo w Zajezdni prezentowane będą dwie wystawy czasowe. W przestrzeni wystaw czasowych Magical Dreams zawierająca ok. 100 obrazów i rzeźb współczesnych artystów. Jest to kolejna edycja z dziełami z nurtu realizmu magicznego wykonanymi przez twórców z Polski i Świata.

O godz. 16.00 zapraszamy na występ NFM Orkiestry Leopoldinum w ramach 15. Leo Festiwalu inspirowany książką „Bieguni” Olgi Tokarczuk. Jest to element szerszego konceptu, gdzie orkiestra opuszcza mury NFM, aby poprzez występy uliczne dotrzeć do szerszego grona odbiorców ze swoimi kompozycjami. Przez cały czas trwania wydarzenia będą odbywać się przejazdy Jelczem 043, czyli tzw. popularnym „Ogórkiem".

Autobus będzie kursował na trasie od Centrum Historii Zajezdnia do Golgoty Wschodu przy ul Wittiga. Szczegółowa trasa, przystanki oraz godziny odjazdów będą dostępne na miejscu w dniu wydarzenia oraz wcześniej na stronach internetowych organizatora (CHZ).

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także