wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:55

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Noc Muzeów 2024 – Pawilon Czterech Kopuł

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Z okazji Nocy Muzeów zapraszamy na warsztaty Oddech – wewnętrzny ogień. To warsztat, który pokazuje niezwykłą moc oddechu. Tę najbardziej podstawową funkcją organizmu możemy poprawić swoje zdrowie i jakość życia. Warsztat to zarówno teoria, jak i praktyka. Celem spotkania jest poprawa funkcjonowania organizmu poprzez oddech oraz wykorzystanie go w ruchu.

Metodami, z których będę korzystał, to teoretyczne zapoznanie się z metodami Butejki i Oxygen Advantage oraz wykorzystanie ich w praktyce. Będziemy badać, jak oddychamy w aktualnym momencie, co możemy zrobić, żeby poprawić swój oddech i co dzięki temu oddechowi zyskamy. Oddech mamy ze sobą każdego dnia i warto wiedzieć, jak z nim możemy pracować!

Czego m.in. dowiesz się podczas warsztatu? - jak wygląda prawidłowy wzorzec oddychania - jak ćwiczyć z oddechem – co możesz zyskać dzięki prawidłowemu oddychaniu (uwaga, spoiler! poprawa krążenia, odetkany nos, zwiększony przepływ krwi, dotlenienie mózgu, poprawa jakości snu, wyciszenie umysłu, obniżenie stresu i nie tylko to!) Prowadzący: Paulina i Dawid Galanciak-Ilczyszyn – oboje zaangażowani w świat ruchu i oddechu od wczesnego dzieciństwa.

Paulina eksploruje świat jogi somatycznej, tańca intuicyjnego i animal flow, co łączy w inicjatywie Wytchnienie, a Dawid skupia się na kalistenice, kettle'ach i movemencie. Razem poszukują w ruchu zadbania o siebie, sprawczości ciała i jego zdrowia.

Zapisy: [email protected] lub 71 712 71 81.  

Performance pt. „Improwizacja Niezbędna”

Performance pt. „Improwizacja Niezbędna” inspirowany wystawą „Bożenna Biskupska. Artystka i Budowla Możliwa”. Improwizacja taneczna będzie dla widzów okazją do zapoznania się z interpretacją dzieł artystki przekazaną poprzez język tańca. Ruchem i gestem będziemy eksplorować atmosferę prac z cykli takich jak: „Wytyczanie obrazu O1” i „Rysunek rzeźby”. Improwizacja Możliwa! 

Wstęp wolny.

Od Materii do Materii

Podczas Nocy Muzeum w przestrzeni dziedzińca Pawilonu Czterech Kopuł odbędzie się projekcja filmów związanych z postacią artystki Bożenny Biskupskiej m. in „Od Materii do Materii” w reżyserii Tomasza Solińskiego, „Śladem Jednonogiego” stworzonego przez warszawską galerię Wallspacer Gallery oraz film zrealizowany przez Sabina Kluszczyńskiego dla Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Wstęp wolny.

zapisy na warsztaty i spacer: edukacja. [email protected] lub 71 712 71 81; (od 6.05).

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także