Wykład: Artysta, kim jest? Mit twórcy

Wykład: Artysta, kim jest? Mit twórcy

Mit twórcy (wykład/prezentacja) Kim jest współczesny artysta? Co znaczyło „być artystą” kiedyś i co oznacza to dziś. Czy wyobrażenia o twórcy są tożsame z tym co artysta myśli o sobie, czy tworzy i mitologizuje swój własny wizerunek i jaki ma to wpływ na jego sztukę.

Czy być artystą oznacza bycie niezależnym, wolnym? Czy warto być artystą w dzisiejszych czasach? O artyście w XX i XXI wieku – na wybranych przykładach z perspektywy artystki. Podczas wykładu Ania opowie o swojej twórczości i działaniach, a także odpowie na pytania publiczności. Liczymy na żywą dyskusję i zaangażowanie uczestników.

 

Ania Bujak

Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu Artystka wizualna, tworzy rzeźby, obiekty sztuki oraz instalacje. Jej zainteresowania obejmują sferę człowiek – natura – kultura. Inspiruje ją literatura, rzeczywistość i sposoby na przezwyciężanie traumatycznych sytuacji. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby (2011). W 2017 r. obroniła doktorat w dyscyplinie sztuki piękne (Metafory cienia). Od 2011 roku wykłada na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki. Laureatka stypendiów i konkursów artystycznych. Jej prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Wstęp dla wszystkich seniorów – bezpłatny. Wejście dla pozostałych chętnych – 5 zł. Na wykład obowiązują zapisy - ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 71 789 33 20, wewn. 1 lub na adres mailowy: a.blada@wkformaty (w tytule prosimy o podanie imienia i nazwiska z dopiskiem: „wykład 15.10."

Lokalizacja

Wrocławski Klub Formaty

Samborska 3-5, 54-615 Wrocław

Komentarze