wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:55

wroclaw.pl strona główna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Organizatorzy zapraszają na cykl warsztatów poruszający temat robotyki w kontekście życia codziennego, przestrzeni oraz audiosfery miejskiej, druku 3D i sztucznej inteligencji. Zajęcia staną się przyczynkiem do rozwoju kompetencji komunikacyjnych zarówno w relacjach z rówieśnikami jak i osobami z różnych pokoleń. Jedna grupa dzieci będzie uczestniczyć we wszystkich etapach cyklu:

enter

05.07 / poniedziałek / 10.00-12.00

Rozwój technologii zmienia nasze codzienne życie oraz otoczenie. Inteligentne rozwiązania stają się coraz popularniejsze. Czy w dalekiej przyszłości nasze miasta będą przypominały te, które znamy z filmów i literatury science-fiction?

Podczas zajęć realizowanych metodą design thinking, na które zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat, osoby dorosłe oraz seniorów, zastanowimy się nad zakresem pojęciowym „miasto robotów” i spróbujemy wspólnie opracować koncepcję miasta robotów. Opracujemy plan zagospodarowania przestrzeni wymyślonego miasta, która będzie odzwierciedlała potrzeby wszystkich uczestników warsztatów: dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów.

Prowadzenie: ANETA SIWKA

create 06.07 / wtorek / 10.00-14.00

Podczas warsztatów odkryjemy tajemnice druku 3D. Przedstawione zostanie oprogramowanie www.tinkercad.com, dzięki któremu można projektować modele przestrzenne. Młodzi uczestnicy warsztatów poznają podstawowe narzędzia i funkcje programu. Dowiedzą się również, co to jest „skala” i jak skalować obiekty a następnie będą tworzyli modele 3D wymyślonego miasta robotów. Modele zostaną wydrukowane na drukarkach 3D i podczas kolejnych zajęć posłużą do stworzenia makiety MIASTA ROBOTÓW.

Prowadzenie: ANNA MIZERSKA

paste 13.07 / wtorek / 10.00-14.00

Co to jest projekt urbanistyczny i zagospodarowanie przestrzenne? Na czym polega zawód planisty przestrzennego? W jaki sposób zaprojektować dobre miasto, które zaspokaja potrzeby mieszkańców? Podczas warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych edukatorów pokażemy, że przestrzeń jest dobrem ograniczonym. Uczestnicy warsztatów poznają elementy składowe miasta i zasady, według których ono funkcjonuje a następnie stworzą MAKIETĘ MIASTA ROBOTÓW, wykorzystując wydrukowane modele 3D i inne materiały plastyczne: bryły z pianki konstrukcyjnej, zielone akcenty z mchu i chrobotka, naturalne materiały: kora, kamień (ekologia jako ważny element projektowy). W ramach warsztatów uczestnicy będą również musieli zaprojektować i zaprogramować ulice miasta, będące jednocześnie trasą dla Oziego, małego ozobota. Umieszczając na makiecie sekwencje kolorowych kodów zdecydują, jak robot będzie poruszał się po makiecie MIASTA ROBOTÓW.

Prowadzenie: JAKUB BIERNACKI / MICHALINA DĘBSKA / MAŁGORZATA KARPICKA / ANNA MIZERSKA

show 16.07 / piątek / 17.00-19.00

Spotkanie inaugurujące, podczas którego podsumujemy realizację projektu i zaprezentujemy makietę MIASTA ROBOTÓW uzupełnioną o ścieżkę dźwiękową zrealizowaną podczas warsztatów „Robodźwięki – dźwiękosfera miasta robotów” oraz opis funkcjonalny modeli projektów 3D. Wszystkich uczestników projektu zaprosimy na wirtualny spacer po MIEŚCIE ROBOTÓW i wykład dr inż. Waldemara Grzebyka z Politechniki Wrocławskiej, który opowie o projektowaniu inteligentnych miast i roli jaką w nich odgrywają urządzenia z obszaru sztucznej inteligencji.

Prowadzenie: ANETA SIWKA

Szczegóły:

  • Odbiorcy: dzieci w wieku 10-16 lat
  • Ilość uczestników: maksymalnie 15 osób
  • Miejsce realizacji: Centrum Innowacji Przejście, pl. Teatralny 5
  • Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy: na cały cykl obowiązuje jeden zapis
  • Prowadzenie: pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej i zewnętrzni edukatorzy

Zapisy:

Zapisz się poprzez formularz zapisów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także