Warsztaty Mikrograntów

Warsztaty Mikrograntów

Warsztaty „Pamięć miejsca – pamięcią jego mieszkańców” trwają dwa dni. Mile widziani są wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się czegoś na temat realizowania projektów lokalnych i inicjatyw społecznych. Organizatorzy zachęcają, by osoby z doświadczeniem w działaniach społecznych i lokalnych wzięły udział w spotkaniach.

Zajęcia zaplanowano w Barbarze 22 i 23 lutego od 11.00 do 15.00. Łącznie, każdego uczestnika czeka 8 godzin poświęconych odkrywaniu przeszłości danego miejsca i budowaniu relacji z jego mieszkańcami.

Warsztaty mają charakter teoretyczno-praktyczny. Będzie można porozmawiać o zbieraniu obrazów, wycinków, fotografii, tekstów czy dźwięków. Następnie będzie można dowiedzieć się jak je dobrze wykorzystać, by stworzyć coś niepowtarzalnego. Część praktyczna będzie m.in. związana z zebraniem i z montowaniem materiałów dźwiękowych i tekstowych.

Omówione zostaną kwestie:

  • Projektów pamięciowych i tożsamościowych związanych z wrocławskimi osiedlami,
  • Jakościowych działań społecznych – animacyjnych i edukacyjnych (pikniki i festyny),
  • Projektów przyjaznym obcokrajowcom, zarówno jeśli chodzi o współpracę, jak i aktywne uczestnictwo.

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Błędowska i Justyna Tina Rudnicka. Udział w nich jest bezpłatny. Zapisy trwają do 19 lutego pod adresem: mikrogranty@strefakultury.pl. W temacie wiadomości trzeba wpisać „Warsztaty Mikrograntów”.

Lokalizacja

Barbara

Świdnicka 8b,  Wrocław

Komentarze