Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku

Warunki dla narciarzy na Dolnym Śląsku są naprawdę bardzo dobre. Weekend w górach zapowiada się śnieżny.

  • Narciarz

    Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku są coraz lepsze. Ciągle pada śnieg.


W Karkonoszach dobre warunki

W Szklarskiej Porębie działają dwie stacje: Szrenica I (pokrywa śniegu 35 cm) oraz Karkonosz Express (pokrywa śniegu 45 cm). Czynne są także dwie nartostrady Puchatek i Żnieżynka, gdzie panują jednak trudne warunki. Wyciągi otwarte są od 8.30 do 16.00. Jak informują na stronie stoku, jazda nocna na Puchatku jest odwołana.

W Karpaczu w ośrodku Biały Jar Winterpol pomimo kapryśnej pogody sezon trwa. Aktualnie przy wyciągu uruchomione są trzy trasy 1, 2, 3. Aktualna pokrywa śniegu na stoku wynosi ok. 25-70cm, choć jest on mokry. Wyciąg czynny jest codziennie od 9.00-22.00. Dodatkowo działają trzy w pełni wyposażone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, przy górnej jak i dolnej stacji.

W kompleksie Śnieżka w tym momencie trwa przebudowa kolei na Kopę, która zakończy się na przełomie stycznia i lutego 2018 r. W dalszym ciągu wszyscy czekają na oficjalny komunikat. Jak już wiadomo, rozpoczęło się zakładanie liny nowego wyciągu. Lina ma 5 kilometrów długości, grubość prawie 5 centymetrów i waży 48 ton.

Na Polanie Jakuszyckiej trasy biegowe przygotowane są odpowiednio. Nic tylko jeździć, trenować i udoskonalać swoją technikę. 

W Świeradowie-Zdrój sezon w pełni! Wyciągi czynne codziennie od 9.00 do 16.00. Ostatnio z powodu silnych podmuchów wiatru dzienne jazdy były odwołane, jednak już wszystko wróciło do normy. Z powodu złych warunków jazdy nocne były w dniach 8-11 stycznia odwołane. Wszystko powinno już wrócić do normy, ale przed wyjazdem jeszcze dla pewności sprawdźcie oficjlaną stronę Ski&Sun Świeradów.

Pogoda w Karkonoszach - w szczytowych partiach Karkonoszy wieje umiarkowany wiatr, miejscami porywisty, ale główne szlaki turystyczne są przetarte. W weekend zachmurzenie duże, z okresowymi opadami śniegu. Temperatura minimalna -6°C, maksymalna -12°C. 

W Zieleńcu i na Czarnej Górze warunki dobre

W Zieleńcu grubość pokrywy śnieżnej waha się od 30 do 75 cm. Zgodnie z zapowiedzią do końca weekendu czynne będą wszystkie koleje i wyciągi, na których możemy szusować od 9.00 do 22.00. W najbliższych dniach mróz i opady śniegu. Niemal przy każdym stoku działają wypożyczalnie i szkoły jazdy. Sami sprawdźcie, jak to wygląda:

Na trasach w Czarnej Górze leży od 15 do 65 cm śniegu. Czynnych jest jedenaście tras zjazdowych i osiem wyciągów. Na niektórych z nich szusować możemy jedynie do 16.00, na innych do 22.00. Poniżej pełna rozpiska. Co ważne, sypie śnieg i taka pogoda ma utrzymać się przez cały weekend. 

W Lądku Zdrój również ruszyli z sezonem. Na ten moment ośrodek otwarty jest od godziny 9.00 do 16.00. Czynna jest trasa przy kolei linowej. Obowiązuje cennik sezonu niskiego. Radzimy jednak sprawdzać na bieżąco godziny otwarcia stoku.

Zgłoś uwagę