Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku [WIELKANOC]

W najbliższy weekend w górach dobre warunki do jazdy, choć na niektórych stokach zapowiadana jest już końcówka sezonu. W czasie Wielkiej Nocy w górach temperatura będzie oscylowała w granicach od -3 do 3 stopnia Celsjusza. 

  • Narciarz

    Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku. Końcówka sezonu.


W Karkonoszach dobre warunki

W Szklarskiej Porębie działają dwie stacje: Szrenica I oraz Karkonosz Express. Czynne są także: nartostrada Puchatek, Śnieżynka, Lolobrygida, Hala Szrenicka oraz trzy wyciągi narciarskie: Hala Szrenicka I, Hala Szrenicka II i Baby Lift. Nocna jazda na Puchatku od godziny 18.00 do 22.00 tylko w piątek i w sobotę. Na nartostradzach miejscowe oblodzenia i braki śniegu. 

W Karpaczu w ośrodku Biały Jar Winterpol sezon potrwa prawdopodobnie do 8 kwietnia - wszystko jednak będzie uzależnione od warunków pogodowych. Aktualnie przy wyciągu uruchomione są trzy trasy, pokrywa śniegu – głównie zmrożonego – wynosi ok. 50-80 cm. Wyciąg czynny jest codziennie od 9.00 do 22.00. Dodatkowo działają trzy w pełni wyposażone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, przy górnej jak i dolnej stacji. 

W kompleksie Śnieżka cały czas trwa przebudowa kolei na Kopę, która powinna zakończyć się w marcu, choć dokładnego terminu nadal nie znamy. Wszyscy czekają na oficjalny komunikat, jednak jak wiadomo trwają już wewnętrzne odbiory, a pierwsze krzesełka już pojechały. Obecnie wszystkie wyciągi i nartostrady są nieczynne.

Na Polanie Jakuszyckiej trasy biegowe przygotowane są odpowiednio. Nic tylko jeździć. Na odwiedzających czeka aż 60 kilometrów tras biegowych. Po raz kolejny w weekend zapowiadanych jest wiele atrakcji.

W Świeradowie-Zdroju pogoda dopisuje, a organizatorzy zapraszają na wielkanocne szucowanie! Poniżej pełna rozpiska:

Pojeździsz także niedaleko Wrocławia

Snow and Ski to ośrodek narciarski, który jest częścią kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Położony jest na południowym stoku wzniesienia w paśmie wzgórz trzebnickich. Obiekt powstał w 2017 roku. Serdecznie zapraszamy, szczególnie z racji bliskości z Wrocławiem. Czy obiekt będzie otwarty w trakcie świąt Wielkiej Nocy? Tego jeszcze oficjalnie nie potwierdzono, ale organizatorzy proszą o śledzenie ich oficjalnego fanpage'u na FB, bowiem tam takie informacje pojawią się w pierwszej kolejności.

W Zieleńcu i na Czarnej Górze warunki dobre

W Zieleńcu grubość pokrywy śnieżnej waha się od 35 do 80 cm. Niemal przy każdym stoku działają wypożyczalnie i szkoły jazdy. Sami sprawdźcie, jak to wygląda. Ponadto, na weekend ponownie zaplanowano szereg atrakcji. Pogoda również dopisze. Obiekt czynny jest od 9.00 do 22.00. Będzie można szusować również w Wielkanoc. Sprawdźcie rozkład jazdy:

Na trasach w Czarnej Górze leży do 80 cm śniegu. Czynnych jest jedenaście tras zjazdowych i sześć wyciągów. Na niektórych z nich szusować możemy jedynie do 16.00, jednak na większości aż do 22.00. Warunki dobre. Temperatura od 0 do 4 stopni, wiatr do 14 km/h. W sobotę zakończenie sezonu!

W Lądku-Zdroju sezon zakończył się 26 marca. Pracownicy Stacji Narciarskiej dziękują wszystkim za odwiedziny i zachęcają do przyjazdu latem.

Zgłoś uwagę