Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku

Dobre warunki dla narciarzy na Dolnym Śląsku. W najbliższy weekend w górach mroźno, temperatura będzie oscylowała w granicach od -10 do -18 stopni Celsjusza.

  • Narciarz

    Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku są coraz lepsze. Ciągle pada śnieg.


W Karkonoszach dobre warunki

W Szklarskiej Porębie działają trzy stacje: Szrenica I (pokrywa śniegu 35 cm) Szrenica II oraz Karkonosz Express (pokrywa śniegu 45 cm). Czynne są także: nartostrada Puchatek, Śnieżynka, Hala Szrenicka oraz stok Świąteczny Kamień, Baby lift oraz Szrenica I i II. Nocna jazda od godziny 18.00 do 22.00. Miejscowe oblodzenia i braki śniegu, w szczególności na nartostradzie Śnieżynka..

W Karpaczu w ośrodku Biały Jar Winterpol sezon trwa w najlepsze. Aktualnie przy wyciągu uruchomione są trzy trasy, pokrywa śniegu – głównie zmrożonego – wynosi ok. 25-80 cm. Wyciąg czynny jest codziennie od 9.00 do 22.00. Dodatkowo działają trzy w pełni wyposażone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, przy górnej jak i dolnej stacji. 

W kompleksie Śnieżka w tym momencie trwa przebudowa kolei na Kopę, która powinna zakończyć się w marcu. W dalszym ciągu wszyscy jednak czekają na oficjalny komunikat, jednak jak wiadomo trwają już wewnętrzne odbiory. Obecnie czynna jest sztucznie naśnieżana nartostrada Liczykrupa oraz Euro, a także Kubusiowy Stok. Wszystko czynne jest w godzinach 9.00-16.00.

Na Polanie Jakuszyckiej trasy biegowe przygotowane są odpowiednio. Nic tylko jeździć. Na odwiedzających czeka aż 60 kilometrów tras biegowych.

W Świeradowie-Zdroju sezon w pełni, a pogoda dopisuje! Organizatorzy zapraszają przez cały weekend od 10.00 do 15.00.

W Zieleńcu i na Czarnej Górze warunki dobre

W Zieleńcu grubość pokrywy śnieżnej waha się od 30 do 75 cm. Niemal przy każdym stoku działają wypożyczalnie i szkoły jazdy. Sami sprawdźcie, jak to wygląda. Ponadto, na weekend ponownie zaplanowano szereg atrakcji. Pogoda również dopisze!

Na trasach w Czarnej Górze leży od 40 do 100 cm śniegu. Czynnych jest jedenaście tras zjazdowych i osiem wyciągów. Na niektórych z nich szusować możemy jedynie do 16.00, jednak na większości aż do 22.00. Warunki bardzo dobre.

W Lądku-Zdrój warunki idelane. Na ten moment ośrodek otwarty jest od godziny 9.00 do 22.00. Czynna jest trasa przy krześle czteroosobowym, przy wyciągu talerzykowym, przy wyciągu taśmowym oraz tzw. najdłuższa trasa.  

Zgłoś uwagę