Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku

Jak na razie nie wszystkie resorty narciarskie oferują swoje usługi. Spowodowane jest to złymi warunkami pogodowymi. W najbliższy weekend w górach słupki rtęci będą oscylowały w granicach 0 stopni Celsjusza, natomiast w nocy spadną do -3 stopni. Na większości obiektów brakuje jednak śniegu. Najlepsze warunki panują w Zieleńcu i na Czarnej Górze. Jeździć można także w Karpaczu i Czarnowie.

  • Narciarz

    Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku. Końcówka sezonu.


Warunki w Karkonoszach

W Szklarskiej Porębie działają dwie koleje linowe: Szrenica I i Szrenica II. Jak na razie nieczynne są nartostrady oraz wyciągi narciarskie, gdzie panują niedostateczne warunki.

W Karpaczu w ośrodku Biały Jar Winterpol sezon trwa w najlepsze. W najbliższy piątek i sobotę (14-15 grudnia) Winterpol Karpacz Biały Jar otwarty jest w godzinach 9.00-21.00, natomiast od niedzieli do czwartku narciarze mogą korzystać z obiektu od 9.00 do 16.00. Czynna jest trasa nr 3.

W kompleksie Śnieżka zakończono przebudowę kolei na Kopę, a obiekt jest w tym momencie naśnieżany. Nie ma oficjalnego komunikatu, kiedy pierwsi narciarze będą mogli skorzystać z uroków tego miejsca. Nieoficjalnie mówi się o okresie śwątecznym.

Na Polanie Jakuszyckiej trasy biegowe cały czas są przygotowywane. Rozpoczęcie sezonu w Ośrodku Narciarstwa Biegowego Jakuszyce planowane jest na 22 grudnia. Jeśli ktoś w najbliższy weekend chce skorzystać z obiektu na własną odpowiedzialność, musi zachować ostrożność

W Świeradowie-Zdroju organizatorzy robią wszystko, aby wystartować w najbliższy weekend. Armatki naśnieżają dolną część nartostrady, z tego też powodu nieczynna była kolej gondolowa. 

Pojeździsz także niedaleko Wrocławia

Snow and Ski to ośrodek narciarski, który jest częścią kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Położony jest na południowym stoku wzniesienia w paśmie wzgórz trzebnickich. Obiekt powstał w 2017 roku. Serdecznie zapraszamy, szczególnie z racji bliskości z Wrocławiem. Na razie nie ma oficjalnych informacji, kiedy pierwsi narciarze będą mogli skorzystać ze stoku.

W Zieleńcu i na Czarnej Górze warunki dobre

W Zieleńcu pogoda dopisała. Sypnęło śniegiem, w dodatku odpowiednio wykorzystano armatki. Korzystna jest także temperatura, która cały czas utrzymuje się poniżej zera. Większość ośrodków w weekend będzie otwarta od godziny 9.00 do 21.00, niektóre od 9.00 do 16.00:

Na trasach w Czarnej Górze panują dobre warunki dla narciarzy, pokrywa śnieżna do 50 cm. W weekend dla narciarzy przygotowane zostaną trasy Luxtorpeda, BIBA i Efka, gdzie będzie można zjeżdżać zarówno w dzień, jak i nocą. Na miejscu czynne są wypożyczalnie oraz szkoła nauki jazdy. Obowiązuje cennik sezonu niskiego.

W Lądku-Zdroju trwa przygotowanie do sezonu. Armatki pracują, aby jak najszybciej zapewnić narciarzom odpowiednie warunki. 

Superstacja CZARNÓW-SKI

Kompleks narciarski położony na stokach góry Jaworowa, w miejscowości Czarnów, w gminie Kamienna Góra. Dostępne są dwa wyciągi orczykowe o długości 500 i 700 metrów. Stok jest oświetlony, co u możliwia jazdę nocą. Rozpoczęcie sezonu już w najbliższą sobotę, 15 grudnia. Udostępniona będzie trasa Alpejska.

Zgłoś uwagę