Gala operowa w Klubie Anima

Śpiewacy Sonotrio Ensemble gwiazdami niedzielnego koncertu


Wszystko zaczęło się dwa lata temu. Sześcioro śpiewaków z Wrocławia, Wiednia i Pragi – wychowankowie klas wokalnych tamtejszych akademii muzycznych – stworzyło Międzynarodową Grupę Operową Sonotrio. Spotkali się, by połączyć siły w specjalnym projekcie, a przy okazji trafili w niszę na rynku koncertów muzyki poważnej, ponieważ poza okresem noworoczno-karnawałowym o galach operowych można raczej pomarzyć. Tymczasem Sonotrio Ensemble przygotowuje bogaty program, na który składają się nie tylko słynne arie operowe, ale także operetkowe i standardy jazzowe.

Zespół to trzy sopranistki (Agnieszka Drożdżewska, Barbara Spitzer, Anna Wilczyńska), jedna mezzosopranistka (Izabela strzelecka) oraz tenor (Tomasz Tracz) i baryton (Ivo Michl).  Towarzyszy im najczęściej pianista Witold Janusz. Tym razem przed melomanami blisko dwugodzinny koncert w Klubie Anima w najbliższą niedzielę 22 czerwca.

Czego może spodziewać się publiczność? Arii – słynnej tenorowej z kurantem, która jest ozdobą opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, koloraturowej sopranowej „Les oiseaux dans la charmille” z „Opowieści Hoffmanna” Jacquesa Offenbacha, czy także sopranowej bel cantowej „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi” Giacomo Pucciniego. Duetów – choćby ze słynnej „Traviaty” Giuseppe Verdiego (czyli toastu „Libiamo”), czy z „Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusza Mozarta (słynne przekomarzanie się ptasznika Papagena i jego uroczej partnerki – Papageny). Wreszcie będą i standardy jazzowe, bo zabrzmi nieśmiertelna kołysanka „Summertime” George’a Gershwina z jego opery „Porgy and Bess”.

Początek koncertu w niedzielę o 18.00 we Wrocławskim Klubie Anima (ul. Pilczycka 47). Bilety kosztują 40 zł w przedsprzedaży, a w dniu koncertu 50 zł.

Magdalena Talik

 Zgłoś uwagę