Festiwal Wratislavia Cantans 2018. Są jeszcze bilety

53. edycja festiwalu rozpoczyna się 7 września i potrwa do 16 września, mottem jest hasło „Wyzwolenie” (z okazji 100-lecia Niepodległości dyrektor artystyczny, Giovanni Antonini zinterpretował je w bardzo interesujący sposób), a w programie zarówno wielkie dzieła wokalno-instrumentalne, jak i muzyka na niewielkie obsady. Zobaczcie, na które koncerty zostały jeszcze bilety.

 • graindelavoix wratislavia cantans

  Formacja graindelavoix w kolegiacie św. Krzyża i św. Bartłomieja w 2014 roku, teraz wystąpią 9 września w kolegiacie

 • john eliot gardiner wratislavia cantans

  John Eliot Gardiner tym razem poprowadzi wykonanie Messa da Requiem Giuseppe Verdiego

 • orkiestra leopoldinum wratislavia cantans

  Orkiestra Leopoldinum wystąpi wspólnie z estońskim chórem Collegium Musicale 11 września


Bilety wyprzedane? Jest alternatywa

Choć lista koncertów wygląda w tym roku wyjątkowo imponująco, na razie wyprzedane zostały tylko bilety (i to już pewien czas temu) na dwa koncerty.

To występ Narodowego Chóru Ukrainy Dumka w sobotę 15 września. Jednak chętni nie powinni tracić nadziei, ale wybrać się posłuchać tych znakomitych wokalistów dzień wcześniej w Oleśnicy (w Bazylice mniejszej p.w. św. Jana Apostoła o 19.00).

Nie kupimy już także biletów na 12 września na koncert La Compania del Madrigale, formacji wokalnej, która przygotowała program z madrygałami Claudia Monteverdiego. Ale i tutaj pozostaje alternatywna. Dzień później, 13 września o 19.30, ten sam program włoski zespół zaprezentuje w Krotoszynie (w kościele p.w. św. jana Chrzciciela).

Przeczytajcie: Wratislavia Cantans: Darmowe koncerty na Dolnym Śląsku

53. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

53. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Koncert / Klasyczna
Termin od 7 września 2018 do 16 września 2018

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Ostatnie bilety na koncerty

Bilety zaczynają się kończyć na kilka koncertów, więc warto pospieszyć się z decyzją:

 • Mistrzowie francuskiego baroku (9.09., godz. 17.00, Oratorium Marianum), czyli uczestnicy 43. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej z zespołem instrumentalnym pod batutą Benjamina Bayla wykonają utwory francuskich kompozytorów 
 • Formacja wokalna graindelavoix (9.09., godz. 20.00, Kolegiata św. Krzyża i św. Bartłomieja), czyli niezwykła zupełnie grupa wokalistów pod wodzą Björna Schmelzera przygotowała program z muzyką XVI wieku.
 • In Paradisum (11.09., godz. 19.00, Kolegiata św. Krzyża i św. Bartłomieja), czyli koncert chóru estońskiego Collegium Musicale wspólnie z Orkiestrą Leopoldinum pod dyrekcją estońskiego dyrygenta Endrika Üksvärava, a w programie utwory polskich i estońskich kompozytorów.
 • Requiem Verdiego w interpretacji John Eliota Gardinera (16.09, godz. 19.00, NFM). Tu naprawdę trzeba się spieszyć, bo nie będzie powtórki z koncertu, jak ostatnim razem w przypadku Maestra. Tym razem zamiast The English Concert na scenie zasiądą muzycy Orchestre Révolutionnaire et Romantique i, rzecz jasna, Monteverdi Choir. Rzecz będzie zapewne epokowa, więc warto sięgnąć do portfela.

Przeczytajcie: Wratislavia Cantans 2018: Gwiazdy, programZgłoś uwagę