W piątek rusza Festiwal Eklektik Session [PROGRAM]

Tegoroczna sierpniowa edycja Eklektik Session ma tajemnicze hasło „Pamoja”, które jednak łatwo odszyfrujemy, kiedy dowiemy się, co inicjator imprezy – Radek Bond Bednarz – robił w lipcu w Tanzanii (organizował tam Pamoja Zanzibar Festival). Słowo klucz „Pamoja” (oznaczające jedność w suahili) „pożyczył” dla wrocławskiej imprezy, która, nieprzypadkowo, będzie rodzajem sequelu tej tanzańskiej. Koncerty zaplanowano od 27 do 29 sierpnia w ciekawych wrocławskich lokalizacjach, m.in. w Młynie Sułkowice.   

  • Karikari z Ghany to jeden z najciekawszych artystów z Ghany


Gwiazdami tegorocznej odsłony Eklektik Session będą m.in. Jimi Tenor, Salum Matata, Karikari, Ekow Alabi, Eklektik Orchestra pod dowództwem samego Radka Bonda Bednarza.

Energetyczne brzmienia z Afryki 

Już pierwszego dnia, w piątek 27 sierpnia o 20.00 w budynku Starej Giełdy koncert Tanzańczyka Saluma Matata, który płynnie łączy afrykańskie rytmy plemienne z współczesnym bluesowym feelingiem i uchodzi za jedną z absolutnych gwiazd Zanzibaru i wyjątkowy głos z wschodniego wybrzeża Afryki. 

W sobotę 28 sierpnia o 20.00 w Concordia Design niesamowity klimat wyczaruje pochodzący z Ghany Karikari, który specjalizuje się w tradycyjnej muzyce Highlife (ma swoje początki u progu XX wieku), a jest kombinacją calypso z rdzennymi rytmami grupy etnicznej Akan (zamieszkują zachodnią Afrykę).  

O 21.30 festiwalowa odsłona Eklektik Room. Na tarasie baru „Słodowa” z widokiem na Wrocław wystąpią DJ Yantimer i goście festiwalu. 

Ostatni dzień festiwalu, niedziela 29 sierpnia, upłynie w pięknych okolicznościach przyrody na Młynie Sułkowice. Już o 10.00 na rampie pod kominem będzie można posłuchać projektu Chojnacki/Miguła Contemplations, a o 20.00 wieczorem wystąpi wyczekiwany przez wszystkich Jimi Tenor & Band. 

Fina, muzyka i kompozytora kojarzą fani popu, ale on sam, jak podkreślają organizatorzy, świetnie łączy najlepsze elementy muzyki afroamerykańskiej oraz spontaniczny i bezwstydny styl glamour. Nie zabraknie rytmicznych kawałków, radości muzykowania i poczucia humoru, z którego słynie Tenor.

Grande finale festiwalu będzie, jak zawsze, wspólny występ pod szyldem Eklektik Orchestra z gośćmi festiwalu (tym razem pod hasłem „Pamoja”). Pomysłodawcą jest założyciel i dyrektor platformy Eklektik Session - Radek Bond Bednarz. Srat o 21.00. 

Eklektik Session PAMOJA 2021

Eklektik Session PAMOJA 2021

Koncert
Termin od 27 sierpnia 2021 do 29 sierpnia 2021

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Eklektik, czyli...nie tylko koncerty

Zaplanowano trzy festiwalowe dni z grafikiem koncertów, który zadowoli każdego bywalca, ale na Eklektik Session warto wybrać się nie tylko z uwagi na ciekawych muzyków, także z powodu pokazu...mody z dekonstrukcji, czyli z użyciem resztek tkanin i odzieży, z których Monika Tatiana Idzikowska stworzyła coś nowego, a efekty zaprezentuje w piątek 27 sierpnia o 21.30 w Galerii na Czystej. Kolekcja New fashion philosophy 4R jest dedykowana festiwalowi Eklektik Session.

W sobotę 28 sierpnia w Concordia Design (Wyspa Słodowa 7) o 14.00 Eklektik Portraits, czyli zapis krótkich spotkań, spontanicznych rozmów, wspólnych improwizacji, próba (fotograficznego) uchwycenia nieuchwytnego przez Grzegorza Gołębiowskiego (i jego obiektyw). O 16.00, także w Concordia Design, początek Eklektik Walks, a przewodniczka Iwona Stec oprowadzi chętnych po Wyspach Odrzańskich.Zgłoś uwagę