Dziecinada – Festiwal Teatrów dla Dzieci od 24 września. Program, bilety

Dla dzieci, ale nie tylko, bo spektakle 8. już edycji uwielbianego Festiwalu Teatrów Dziecinada spodobają się także starszym widzom. Obudzą w nich wrażliwość, ciekawość świata, przypomną, że proste historie są często najbardziej wzruszające i pouczające. Od 24 do 26 września w podwórku albo na placu przed Impartem obejrzymy kilkanaście przedstawień – to klasyki („Alicja w krainie czarów”, „Pinokio”), jak i zupełnie nowe teksty, często inspirowane naszą codziennością. Na część wydarzeń kupimy bilety (15-40 zł), pozostałe obejrzymy bezpłatnie.  

  • festiwal teatrów dla dzieci dziecinada 2021

    Scena ze spektaklu „Usłysz mnie” Teatru PoProstu, który obejrzymy 26 września


Szykuje się piękny początek jesieni, bo w ostatni weekend września (24-26.09) czeka nas 8. edycja Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”, którego inicjatorem i szefem artystycznym jest od lat Wiktor Wiktorczyk, założyciel Teatru Klinika Lalek (zespół zaprezentuje pierwszego dnia festiwalu spektakl familijny „Kosmiczna podróż Guliwera”). W ciągu dwóch dni swoje spektakle dla małych (od 3 lat) widzów pokaże aż dwanaście zespołów z Polski, Czech i Szwecji.

Dziecinada – 8. festiwal teatrów dla dzieci

Dziecinada – 8. festiwal teatrów dla dzieci

Spektakl / Dla dzieci
Termin od 24 września 2021 do 26 września 2021

Miejsce Scena Kultury Wrocław - Impart / Scena w podwórku

Zobacz

Pinokio, Guliwer, teatr cieni 

Organizatorzy, przygotowując program 8. edycji Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” pomyśleli zarówno o tych, którzy są przywiązani dla klasycznych historii, jak i o tych, którzy lubią poznawać nowe, czasem komentujące tematy, którymi dziś żyjemy. Dlatego obejrzymy i przygody Guliwera („Kosmiczna podróż Guliwera” Teatru Klinika Lalek, 24 września o 19.00 na placu przed Impartem), Alicji w Krainie Czarów (Teatru AYA, 26 września o 12.00 na placu przed Impartem), Pinokia (Teatru Baj z Warszawy, 26 września o 17.00 przed Impartem), Pchły Szachrajki (Teatru Żelaznego, 25 września o 13.00 i 16.00 na placu przed Impartem), jak i współczesne opowieści.

Wśród nich warto zobaczyć „The Kluns” zespołu Awake Projects ze Szwecji (25 września o 1.00 i 15.00 na placu przed Impartem), bo bohaterem jest piesek, który ma spory problem z samoakceptacją, a to dziś palący problem wśród dorastających dzieci, czy spektakl „Usłysz mnie” Teatru PoProstu (26 września, godz. 16.00, plac przed Impartem), opowieść w konwencji teatru maskowego (realizowana tylko poprzez ruch) o dziewczynce, której zapracowani rodzice nie poświęcają uwagi. W rezultacie bohaterka zamyka się w sobie.   

Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się spektakle – „Baśnie ludów ziemi” Teatru Prastarej Sztuki Opowiadania, bo prowadzącą go gdańszczankę Magdę Polkowską inspirują ludy wśród których przebywała, m.in. w rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, czy w stepach Południowej Syberii (25 września, godz. 18.00, plac przed Impartem) oraz interaktywny projekt „Stinorhy” czeskiego Waxwing Theatre, bo to nie tylko propozycja dla widzów od 0-99 lat, ale też instalacja rozmieszczona w kilku namiotach i bazująca na teatrze cieni (26 września w godz. 12.00-17.00 na placu przed Impartem).

Cyrkowe miasteczko przed Impartem

Podczas 8. edycji Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” najmłodsi (w wieku od 3 do 12 lat) skorzystają także z miasteczka cyrkowego FrikArt, które w weekend będzie czynne od 15.00 do 17.00 na placu przed Impartem. Bezpłatnie będzie można podpatrywać tajniki sztuki cyrkowej (żonglerkę, chodzenie po linie, chodzenie na szczudłach, rowerki Pedallo, narty do chodzenia w parach), zajrzeć do strefy gigantycznych baniek mydlanych (będzie też wytwornica do baniek), na strzelnicę, zjeżdżalnię rolkową. Wszystkie pokazy i ćwiczenia wykonywane będą pod okiem doświadczonych animatorów, instruktorów sztuki cyrkowej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla dzieci i ich otoczenia.

Bilety na spektakle 8. Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”  

Posiadacze karty miejskiej Urbancard z aktywnym statusem Premium mają prawo do zakupu biletów z 20% zniżką. Regulamin korzystania ze zniżek znajduje się na stronie: http://www.wroclaw.pl/urbancard-premium/.

Kasa biletowa znajduje się w Barbarze na ul. Świdnickiej 8B we Wrocławiu, czynna jest w godzinach 11:00-17:00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach 12:00-17:00 w soboty. Druga kasa mieści się w Imparcie na ul. Mazowiecka 17 we Wrocławiu. Czynna jest w dni robocze w godz. 14.00-17.00. Telefon kontaktowy: 71-341-94-32. Kasa dodatkowo jest otwarta na godzinę przed planowanym wydarzeniem. W kasie można dokonywać płatności kartą oraz gotówką.

Bilety kupimy też przez stronę 8. Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”.  Zgłoś uwagę