Drużyna MPWiK w maju kręci dla Wro

W maju wrocławskie wodociągi stawiają zdecydowanie na rowery. Wszystko przez Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2017. W MPWiK już po raz trzeci powstała drużyna pracowników, która razem z mieszkańcami promuje główne cele akcji –  zdrowy tryb życia i dbałość o środowisko, a przy okazji zdobywa dla Wrocławia punkty w rywalizacji ogólnej.

  • mpwik

    Drużyna z miejskich wodociagów kręci kilometry dla firmy i Wrocławia, fot. MPWiK


Przygoda wrocławskiego MPWiK z Europejskim Wyzwaniem Rowerowym rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy Wrocław jako miasto dołączył do projektu. Udział w pierwszej edycji spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród pracowników spółki. Wielu z nich już od lat na co dzień wybiera rower jako środek transportu zarówno w drodze do pracy, jak i wolnym czasie.

– W ubiegłym roku nasza rowerowa drużyna liczyła ponad 50 osób, które nie tylko zdobywały kilometry dla miasta, ale też promowały wśród znajomych i pracowników jazdę na rowerze i dbały o środowisko. W ubiegłym roku dzięki jeździe na rowerze MPWiK ograniczyło emisję dwutlenku węgla o ponad tonę – wyjaśnia Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy MPWiK SA we Wrocławiu. – W tym roku w ramach wydarzenia przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje, które mają zachęcić kolejnych pracowników do jazdy na rowerze – dodaje rzecznik.

MPWiK w pierwszej edycji Europejskiego Wyzwania Rowerowego zakończyło rywalizację na 4. miejscu wśród lokalnych firm. W 2016 roku cykliści z wodociągów zajęli już 2. miejsce we Wrocławiu. Wynik ten był również najlepszy w branży firm wodociągowych z Polski, które wzięły wówczas udział w European Cycling Challenge.Zgłoś uwagę