Inwestycje rowerowe na rok 2015

Poniżej publikujemy rowerowe inwestycje, które mają zostać zrealizowane w tym roku we Wrocławiu. Są to zarówno nowe trasy rowerowe, podwyższone przejazdy na części niebezpiecznych skrzyżowań, jak i nowe parkingi dla jednośladów.


Dużo tegorocznych realizacji to efekt prorowerowego głosowania wrocławian podczas ubiegłorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wrocławscy rowerzyści pojadą więc w tym roku nowymi trasami między innymi na ulicy Piotra Skargi, Kazimierza Wielkiego czy Traugutta.

Sprawdź na naszej mapie

Kliknij w mapę, żeby sprawdzić gdzie w tym roku powstaną nowe trasy rowerowe. Następnie kliknij w wybraną trasę, aby przeczytać o jej przebiegu

Lista tegorocznych inwestycji

 

Droga rowerowa na ul. Legnickiej od Poznańskiej do Rybackiej będzie alternatywą dla tej, która istnieje po południowej stronie Legnickiej. Droga rowerowa zostanie wydzielona na szerokim chodniku, tylko na krtókim odcinku między Rybacką a Środkową zostanie ona wydzielona z jednego pasa jezdni.

Droga rowerowa na Legnickiej

Na ulicy Świdnickiej powstanie kilka nowych udogodniej dla rowerzystów, ale szczególnie dwa z nich ucieszą dużą grupę cyklistów. Po pierwsze powstanie pas rowerowy między ul. Piłsudskiego a pl. Kościuszki (wzdłuż Arkad), oraz przejazd rowerowy przy ul. Bożego Ciała, który ułatwi jazdę rowerem na wprost ulicą Świdnicką w kierunku przejścia.

pasy rowerowe na Świdnickiej

Na pl. Staszica zostaną wydzielone pasy rowerowe (po jednym w obu kierunkach), które będą biec od ul. Reymonta do pl. Powstańców Wielkopolskich. Mają one skierować rowerzystów jadących obecnie ulicą Pomorską (do lub z Centrum), na ulicę Chrobrego.

pasy rowerowe na pl. Staszica

Pas rowerowy na pl. Bema ma pomóc osobom jadącym z mostów Młyńskich na wprost w kierunku Prusa.

pas rowerowy na pl. Bema

Połączenie Brochowa z ul. Buforową - etap I trsasa wzdłuż linii kolejowej + Buforowa boczna

trasa między Komandorską i Buforową

Trasa rowerowa przy al. Jana III Sobieskiego to krótki kontrapas przy stacji benzynowej zostanie, dzięki czemu rowerzyści jadący z ulicy Sycowskiej będą mieli łatwiejszy dojazd do istniejącej już trasy rowerowe.

kontrapas na al. Jana III Sobieskiego

Trasa rowerowa na ulicy Ślężnej będzie jedną z najdłuższych budowanych w tym roku. Powstanie ona po stronie zachodniej i połączy ul. Swobodną z al. Wiśniową.

trasa na ul. ŚlężnejZgłoś uwagę