Jak jeździć w czasie remontu ul. Okulickiego [MAPA, ZADAJ PYTANIE]

Rozpoczyna się remont ulicy Okulickiego. Oznacza to zamknięcie tej drogi na odcinku między ulicami Przedwiośnie i Odolanowską. A którędy będzie można jeździć?

  • fot.google.pl/maps


Marek Szempliński, rzecznik Wrocławskich Inwestycji, spółki nadzorującej ten projekt, podkreśla, że w trakcie trwania inwestycji możliwy będzie przejazd ulicami Przedwiośnie – Bora-Komorowskiego oraz Odolanowską – Okulickiego. – Tych skrzyżowań, między którymi zawiera się plac budowy, wykonawca nie zamyka. Przypominam także, że mieszkańcy ul. Okulickiego będą mieli w miarę możliwości zapewniony dojazd do swoich posesji przez plac budowy. Wszystkie żywotne kwestie w tej sprawie będzie można uzgodnić z kierownikiem budowy – mówi.
Ruch lokalny będzie mógł się odbywać tą samą trasą, którą wyznaczono objazd dla autobusów, czyli wymieniając od ul. Bora-Komorowskiego ulicami: Irkucką, Królewską, Zatorską, Armii Ludowej i Odolanowską do Okulickiego. Najlepiej jednak omijać Zakrzów i Pawłowice. Objazd tych osiedli wyznaczono przez al. Jana III Sobieskiego i drogą krajową nr 98, w kierunku AOW, do skrzyżowania z ul. Okulickiego.

 Powiększ "klikając"

Przypomnijmy, że wartą ok. 12 mln zł przebudowę ul. Okulickiego prowadzi firma Skanska. Główną przyczyną przystąpienia do tego projektu jest budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Tę, wartą blisko 4 mln zł, część inwestycji finansuje MPWiK Wrocław, które już rozbudowuje swoje sieci na Zakrzowie. Kolektor pod ul. Okulickiego umożliwi odbiór spławianych nimi ścieków. Jednak remont obejmie także samą ulicę wraz ze skrzyżowaniami i pętlą autobusową. Przy okazji zostanie wymieniona cała infrastruktura podziemna, powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Odpowiedzi na pytania zadane dotychczas

Zadaj pytanie!

Jeśli masz jakieś pytanie dotyczące inwestycji, zadaj je przez nas formularz. Na wszystkie postaramy się znaleźć odpowiedź u inwestora. Potem opublikujemy je na stronie www.wroclaw.pl.
ramZgłoś uwagę