Droga dla rowerów na ul. Traugutta [ZDJĘCIA]

Budowa drogi dla rowerów na ulicy Traugutta trwała 4 miesiace. Prace wykonała wrocławska firma Elektrotim, a inwestycja kosztowała w sumie ponad 700 tysięcy złotych. Odbiór techniczny nowej trasy odbył się w środę 1 kwietnia. Rowerzyści mogą z niej już śmiało korzystać.

 • wjazd na drogę rowerową

  Jadąc od pl. Dominikańskiego z jezdni na drogę dla rowerów wjeżdżamy na wysokości Bramy Oławskiej

 • przejazd rowerowy

  Zbliżając się do przejazdu rowerowego należy zachować ostrożność, bo gdy rowerzysta ma zielone, kierowcy skręcający w prawo mają również zielone. Oczywiście to rowerzysta ma tu pierwszeństwo.

 • przejazd rowerowy na ulicy Traugutta

  To rowerzysta ma pierwszeństwo wjeżdżając na przejazd rowerowy i na nim będąc

 • przejazd rowerowy

  W tym miejscu powstał kolejny przejazd rowerowy. Dzięki niemu rowerzyści mogą już legalnie przejechać w tym miejscu na drugą stronę ulicy. Pamiętajcie, żeby sygnalizować zamiar skrętu w niego. Ktoś jadący za nami może chcieć pojechać prosto.

 • droga dla rowerów na ulicy Traugutta

  Tak wygląda dalszy ciąg drogi dla rowerów w kierunku ulicy Krasińskiego

 • przejazd rowerowy przy Krasińskiego

  A tu kolejny przejazd rowerowy tym razem przez ulicę Krasińskiego

 • przejazd rowerowy do placu Społecznego

  Z tego przejazdu mogą korzystać rowerzyści jadący z lub w kierunku pl. Społecznego.


Nowa droga dla rowerów na ul. Traugutta ułatwi przejazd w kierunku pl. Społecznego i pl. Wróblewskiego cyklistom zjeżdżającym ze wzgórza Partyzantów i tym jadącym z centrum ul. Oławską. Rozpoczyna się ona na wysokości przejścia Oławskiego po stronie Fosy. Następnie przebiega częściowo na chodniku i zieleńcu wzdłuż Oławskiej i Traugutta. Koniec ma na wysokości nowego budynku ASP. Dzieki inwestycji powstały również cztery przejazdy rowerowe – na Podwalu, na ulicy Traugutta w stronę Podwala, na ul. Krasińskiego i na ul. Traugutta w stronę pl. Społecznego.

galeria zdjęć

Jadąc w stronę ulicy Traugutta należy szczególnie uważać na pierwszym przejeździe rowerowym przez Podwale. W tym miejscu zarówno rowerzysta jadący drogą rowerową na wprost, jak i kierowca skręcający w prawo, mają zielone światło. Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, pierwszeństwo w tym miejscu ma rowerzysta. Jednak trzeba uważać na kierowców, którzy będą chcieli wymusić na nas pierwszeństwo.Zgłoś uwagę