4. Zuchwała kradzież pod Wrocławiem. Ukradli mercedesa z nietypowym pasażerem na siedzeniu

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zostali powiadomieni o nietypowym przestępstwie, do którego doszło w okolicy stawów w podwrocławskiej miejscowości Tyniec Mały. Sprawcy najpierw odurzyli właściciela pojazdu, a następnie ukradli jego mercedesa wraz z psem - owczarkiem podhalańskim. Auto sprzedali a zwierzę przywłaszczyli. Podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące m.in. kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozić im może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do komisariatu na wrocławskich Krzykach zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że w okolicy stawów w miejscowości Tyniec Mały spotkał parę, która dołączyła do niego, oferując mu coś do picia. Krótko po wypiciu napoju mężczyzna dziwnie się poczuł. Następnie para zaoferowała pokrzywdzonemu, że zawiezie go do miejsca zamieszkania.

Okazało się jednak, że mężczyzna nie został odwieziony do domu. Ponadto napotkane osoby nie oddały samochodu ani psa, który podróżował wraz z nimi. Następnego dnia pokrzywdzony poprosił o pomoc policjantów na wrocławskich Krzykach. Ci, na podstawie materiału dowodowego, natrafili na trop nieuczciwej pary.

Policjanci najpierw odzyskali psa a następnie także mercedesa

Policjanci potwierdzili, że podejrzewani to 29-letnia kobieta oraz 39-letni mężczyzna. Funkcjonariuszom udało się najpierw odzyskać psa. Niestety sprawcy zdążyli już sprzedać kradziony pojazd. Kolejne czynności doprowadziły jednak także do odzyskania mercedesa.

Zatrzymana para usłyszała zarzuty dotyczące kwalifikowanego typu kradzieży, który zagrożony jest wyższą sankcją karną. Za to przestępstwo grozi bowiem do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta okazała się być osobą poszukiwaną celem odbycia kary pobawienia wolności.

Źródło: materiały prasowe

Powódź na Dolnym Śląsku