wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zmarł senator Wiesław Kilian

Senator Wiesław Kilian, źródło: Senat RP

Nie żyje senator PO Wiesław Kilian, zastępca przewodniczącego senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek Komisji Obrony Narodowej i były poseł. W latach 1998-2002 był radnym Rady Miejskiej Wrocławia, od 2001 do 2002 roku zasiadał w Zarządzie Miasta Wrocławia.

Reklama

Wiesław Kilian urodził się 25 lipca 1952 roku w Ząbkowicach Śląskich. W 1979 roku ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak poinformowano na stronie internetowej Senatu, w latach siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych XX w. Wiesław Kilian pracował w rodzinnym gospodarstwie rolnym.

W latach 1984-98 był zatrudniony na stanowisku kierownika Rejonu Obsługi Mieszkańców Wrocław-Stare Miasto, a od 1998 do 2001 r. - dyrektora w spółce "Centrum" we Wrocławiu. Pracował także jako kierownik działu w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Był posłem na Sejm V i VI kadencji oraz senatorem VIII i IX kadencji, W Senacie był członkiem komisji: Obrony Narodowej, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama