wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zimowy czwartek – utrudnienia na drogach [AKTUALIZACJA]

Od czwartkowego poranka pogoda nas nie rozpieszcza. Za oknami sypie śnieg, a temperatura powietrza wynosi -2 stopnie Celsjusza. W związku z tym utrzymują się złe warunki drogowe. Tuż po godzinie 7.00 na drogi wyjechał cały sprzęt spółki Ekosystem, odpowiadającej za utrzymanie dróg będących w zarządzie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Obecnie największe korki tworzą się na zachodzie Wrocławia i w okolicach centrum miasta.

Reklama

Aktualizacja, godz. 12.30

Sytuacja na wrocławskich ulicach powoli się normuje.

– W związku z opadami śniegu, które rozpoczęły się ok. godz. 7 rano na wrocławskie ulice niezwłocznie wyjechał cały sprzęt przeznaczony do zimowego utrzymania jezdni - łącznie 69 pługosyparek, w tym 45 szt. jezdniowych oraz 24 szt. chodnikowe. Sprzęt od tej pory pracuje nieprzerwanie, co potwierdzają dane z systemu monitorowania pojazdów – w oficjalnym komunikacie prasowym informuje Dorota Witkowska, rzecznik prasowy Ekosystem sp. z o.o.

– Decyzje o wyjeździe sprzętu podejmowane są na podstawie aktualnych prognoz z biura IMGW. Żadne posiadane prognozy nie przewidywały opadów śniegu w takim natężeniu. Stan wrocławskich dróg był monitorowany całą noc i nie stwierdzono żadnych niepokojących zjawisk, które wskazywałyby na konieczność prewencyjnego użycia sprzętu – dodaje Dorota Witkowska.

Aktualnie trwają intensywne prace, aby unormować sytuację na drogach w mieście. Prognozy mówią o możliwych niewielkich przejściowych opadach śniegu w najbliższym czasie.

Aktualizacja, godz. 11.50

Aktualizacja, godz. 11.15

Najcięższe warunki drogowe panują na zachodzie Wrocławia: m.in. w olbrzymich korkach kierowcy stoją na ul. Kosmonautów, Granicznej, Grabiszyńskiej, korkuje się również Autostradowa Obwodnica Wrocławia i Gądowianka. Na południu najgorzej jest na Powstańców Śląskich, Hallera w kierunku Borka, na wjeździe do miasta od strony Żernik Wrocławskich, korkuje się także na Grota-Roweckiego. W korkach kierowcy tkwią także w centrum miasta.

Ul. Na Ostatnim Groszu - brak przejazdu w kierunku Pilczyc. Autobusy linii 122, 128, 129, 136 skierowano objazdem przez ulice Bystrzycką, Balonową.

 

 

 

 

 

godz. 10.00

Ul. Gajowicka - utrudnienia w ruchu (śliska droga)

Aktualizacja, godz. 09.00

Niestety, taka pogoda może utrzymać się przez cały dzisiejszy dzień. Co gorsze, w nocy słupki rtęci mogą spaść nawet do -4 stopni Celsjusza. W tym momencie akcję odśnieżania prowadzi Ekosystem Spółka z o.o. we Wrocławiu, działająca w imieniu i na rzecz Gminy Wrocław. Cały sprzęt wyjechał na ulicę tuż po godzinie 7.00, czyli w trakcie pierwszych opadów śniegu.

 

Planowym oczyszczaniem zimowym jest objęte 1 107 km dróg. Spółka przypomina także, że za zimowe utrzymanie dróg wewnętrznych, osiedlowych, zakładowych, placów przed dworcami etc. odpowiedzialni są zarządcy terenu. Za usuwanie śniegu i likwidowanie śliskości na chodnikach odpowiedzialni są właściciele przyległych nieruchomości.

Wykaz sprzętu specjalistycznego (zagwarantowany w umowach z wykonawcami) – w sumie 74 sztuki:

  • Pługosyparki jezdniowe z układem do zraszania solanką – 45 szt.
  • Pługosyparki chodnikowe – 24 szt.
  • Samochody dostawcze – 5 szt.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama