3. Wrocławskie osiedla
  4. Zacznij rok śpiewająco – jeszcze dziś zaśpiewaj kolędy z Chórem Staromiejskim
Spotkanie Chóru Staromiejskiego w styczniu ubiegłego roku Zdjęcie z profilu Chóru Staromiejskiego na Facebooku
Spotkanie Chóru Staromiejskiego w styczniu ubiegłego roku

Dzisiaj o godz. 19 w siedzibie Rady Osiedla Stare Miasto przy ul. Piaskowej 5-7 odbędzie się pierwszy w tym roku Staromiejski Osiedlowy Wieczorek Muzyczny. W programie wspólne kolędowanie z Chórem Staromiejskim. Wstęp wolny.

W Staromiejskim Osiedlowym Wieczorku Muzycznym wezmą udział członkowie Chóru Staromiejskiego, ich bliscy i znajomi, ale oczywiście zapraszamy również wszystkich, którzy mają ochotę na wspólny śpiew. Tym razem skupimy się na kolędach i pastorałkach.
Anna Dorota Władyczka, opiekunka Chóru Staromiejskiego i gospodyni Staromiejskich Osiedlowych Wieczorków Muzycznych

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a zapisy nie są konieczne. Wystarczy przyjść.

„Wszystkiego cię nauczymy!”

Spotkania Chóru Staromiejskiego odbywają się w siedzibie Rady Osiedla Wrocław Stare Miasto (ul. Piaskowa 7-9) co tydzień, w poniedziałki od godz. 19 do 21 (teraz jest przerwa związana z feriami).

Żeby brać w nich udział, nie trzeba być wytrawnym śpiewakiem. „Jesteśmy otwarci dla każdego. Nasze zajęcia obejmują gimnastykę oddechową, ćwiczenie głosu oraz dykcji, naukę śpiewu i wspólne śpiewanie/muzykowanie. Jeżeli ktoś ma obawy, iż nie umie śpiewać, to nic nie szkodzi – wszystkiego nauczymy!” – czytamy na stronie chóru na Facebooku. Można do niego dołączyć w każdej chwili.

Wieczorki Muzyczne na Starym Mieście

W tym samym miejscu, a więc przy ul. Piaskowej 5-7, raz na jakiś czas organizowane są także Staromiejskie Osiedlowe Wieczorki Muzyczne. Ten, który zaplanowano na dzisiaj, to już siódme wydarzenie z tego cyklu.

Gdzie szukać informacji na temat chóru i wieczorków?

Aktualne Informacje na temat Chóru Staromiejskiego i oraz Staromiejskich Osiedlowych Wieczorków Muzycznych można znaleźć na Facebooku na profilach: