wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wystawa Zwierząt Hodowlanych we Wrocławiu

Owce, alpaki, kozy, króliki, krowy i gołębie – i dużo więcej! To wszystko w sobotę i w niedzielę na wielkiej XXVIII Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych Wrocław 2024 przy ul. Zwycięskiej. Wstęp jest bezpłatny. Zobacz, jakie będą atrakcje.

Reklama

Atrakcji nie zabraknie! W sobotę i w niedzielę będzie XXVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych – na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, przy ul. Zwycięskiej na Partynicach. Przyjść może każdy, wstęp bezpłatny. Zobaczcie na zdjęciach, program i co będzie można tam zobaczyć!

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Wrocław 2024

Wydarzenie jest organizowane pod hasłem „Miasto poznaje wieś”.

- Wystawa to święto dolnośląskich hodowców, organizowane co roku przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, miejsce oceny zwierząt gospodarskich i wydarzenie o charakterze hodowlanym, podczas którego spotykają się najlepsi w branży - informują organizatorzy. 

Na terenie DODR, we Wrocławiu, przy ulicy Zwycięskiej 8, pokazane będą najlepsze zwierzęta hodowlane z Dolnego Śląska – bydło mleczne i mięsne, konie, owce, kozy i alpaki, a także króliki, drób i gołębie.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2024 we Wrocławiu organizatorzy
Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2024 we Wrocławiu

Regionalne produkty i stosika kół gospodyń wiejskich 

W programie pokaz nagrodzonych zwierząt, pokaz cieląt, konkursy oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych, stoiska producentów lokalnej i regionalnej żywności (Dolnośląski Targ Rolny), stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i wiele, wiele innych.

Atrakcje dla dzieci. Konkursy i warsztaty. Wystawa Zwierząt Hodowlanych Wrocław 2024

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych – pokazu alpak, pokazu ujeżdżenia, a także warsztatów i zabaw w kąciku dla dzieci. Jak co roku zapraszamy na Konkurs Małego Hodowcy, czyli pokaz cieląt prowadzonych przez dzieci.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2024 we Wrocławiu organizatorzy
Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2024 we Wrocławiu

Będą też konkursy z nagrodami – dla dzieci – na przebranie owocowo-warzywne „Od gruszki do pietruszki” (sobota) i przebranie za zwierzę z gospodarstwa „Kto przebierze się za zwierzę” (niedziela), ekologiczny konkurs „Chrońmy nasze zwierzęta”, plebiscyt na najlepsze stoisko Kół Gospodyń Wiejskich, dla dorosłych – konkurs wiedzy o rolnictwie „Komu w drogę, temu rower”, w którym główną nagrodą są rowery (sobota i niedziela) oraz konkurs ekologiczny „Dbaj o środowisko”. W programie występy zespołów ludowych oraz stoiska firm prezentujących maszyny rolnicze, instytucji i szkół rolniczych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl