wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. 30. Pol'and'Rock Festival tuż-tuż. Kto zagra? (program)

Pol'and'Rock Festival 2024 zbliża się wielkimi krokami. Impreza, organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, odbędzie się po raz 30. Na trzech scenach na lotnisku Czaplinek-Broczyno w woj. zachodniopomorskim zagra kilkadziesiąt zespołów z kraju i ze świata, w tym m.in. Guano Apes, Clawfinger, Modestep, COMA, T.LOVE i wielu innych. Tradycyjnie nie zabraknie też spotkań z ciekawymi osobistościami ze świata mediów i kultury. Sprawdź program festiwalu, najważniejsze informacje oraz jak dojechać na Pol'and'Rocka.

Reklama

Gdzie odbędzie się jubileuszowy Pol'and'Rock Festival?

Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jako podziękowanie za styczniowy Finał WOŚP.

Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w Czymanowie w 1995 r. Od kilku lat impreza organizowana jest w woj. zachodniopomorskim, na terenie dawnego lotniska Czaplinek-Broczyno. To ok. 330 km od Wrocławia. Warto dodać, że Fundacja WOŚP i gmina Czaplinek zawarły umowę, na mocy której tereny te przez najbliższe trzy lata będą lokalizacją Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Pol'and'Rock Festival 2023 i festiwalowicze ze słonecznikami</p> materiały WOŚP/Lucyna Lewandowsk
Pol'and'Rock Festival 2023 i festiwalowicze ze słonecznikami

Kiedy Pol'and'Rock Festival 2024. Czy są bilety?

30., jubileuszowa edycja festiwalu WOŚP odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2024, ale nieoficjalnie ruszy już dzień wcześniej. Jak zawsze zjadą na nią wielbiciele niesamowitej, "polandrockowej" atmosfery i dobrego grania z całej Polski (i nie tylko). Festiwal niezmiennie jest darmowy i niebiletowany.

- Nauczyliśmy się razem robić ten festiwal. Nauczyliśmy się słuchać siebie nawzajem. Nauczyliśmy się słuchać bardzo różnej muzyki. Mało tego - zbudowaliśmy prawdziwe społeczeństwo obywatelskie. Nieważne, czy będzie nas tutaj 10 tysięcy, 100 tysięcy czy pół miliona. Zbudowaliśmy coś, co wynika z szacunku, przyjaźni, co wynika z zaufania do drugiej osoby.
Jerzy Owsiak, prezes Fundacji WOŚP o festiwalu

Pol'and'Rock Festival 2024. Kto zagra na Dużej Scenie? (LINE-UP)

W tym roku na Pol'and'Rocku na trzech scenach zagra kilkudziesięciu artystów. Nieoficjalnie festiwal rozpocznie się już w środę 31 lipca od warsztatów w ASP i występu Stand Up Kabaretu. Oficjalne otwarcie tradycyjnie zaplanowano dzień później 1 sierpnia o godz. 15.00. Wśród gwiazd Dużej Sceny na festiwalu pojawią się w tym roku m.in.:

 • CelKilt

Organizatorzy Pol'and'Rocka zapowiadają, że koncert zespołu CelKilt, który otworzy festiwal, wstrząśnie Dużą Sceną. Grupa specjalizuje się w celtic-punku. "Niezwykłe połączenie korzeni rocka i tradycji celtyckiej przyniosło im uznanie podczas ponad 700 gorących koncertów na całym świecie. Teraz mają zamiar rozgrzać serca polskiej publiczności na 30. Pol’and’Rock Festival!" - piszą organizatorzy.

 • Clawfinger

Zespół Clawfinger wraca na scenę festiwalu WOŚP. Zagrał podczas 14. Przystanku Woodstock 2008. 

Od debiutanckiego albumu „Deaf Dumb Blind”, który podbił serca fanów na całym świecie, Clawfinger pozostaje ikoną w świecie muzyki metalowej. Ich przeboje, takie jak „The Truth” czy „Warfair”, nadal są punktem odniesienia dla wielu artystów, a ich teksty społecznie świadome wciąż mają ogromne znaczenie. 
Organizatorzy Pol

 • Coma

Zespół Coma rozgrzał polandrockową publikę 9 lat temu. Ależ to był piękny koncert! Kto był, ten na pewno pamięta. Teraz, po przerwie, grupa z Piotrem Roguckim na wokalu powraca na festiwalową scenę i do koncertowania w ogóle, choć muzycy podkreślają, że nie oznacza to reaktywacji zespołu. Tak czy inaczej przygotujcie się na niezapomniane doznania muzyczne z zespołem Coma!

 • Flogging Molly

Amerykańska kapela Flogging Molly powraca na Dużą Scenę Pol'and'Rocka. W ich wykonaniu usłyszymy energetyczną mieszankę irlandzkich dźwięków z punkową zadziornością. W Czaplinku "wybuchnie" muzyczna petarda!

 • Guano Apes

Legendarne brzmienie, niezapomniane przeboje i niesamowita energia – Guano Apes, legenda rocka, powraca na Dużą Scenę po 15 latach od ich niezapomnianego występu w 2009 roku.

 • Kasia Kowalska

Przygodę z Najpiękniejszym Festiwalem Świata Kasia Kowalska rozpoczęła w 2009 roku, występując u boku Juliette Lewis w projekcie "40 lat Woodstock" (koncert wspominający legendarny Woodstock'69). Później gościła tu jeszcze trzy razy, a ostatni, solowy koncert na Dużej Scenie (z 2021 roku) został wydany na CD/DVD i winylu. W tym roku artystka będzie świętować na festiwalu 30-lecie kariery.

 • Michael Patrick Kelly

Irlandzko-amerykański artysta, którego kariera rozpoczęła się od słynnego kolektywu rodzinnego The Kelly Family, ma na swoim koncie ponad 20 milionów sprzedanych płyt. Michael Patrick Kelly znany jest z takich hitów jak „Beautiful Madness”, „Throwback” i „Blurry Eyes”. 

 • Modestep

Brytyjski projekt Modestep słynie z łączenia rocka i elektroniki. Światowy rozgłos przyniósł mu w 2011 roku utwór "Sunlight", który stał się hitem na listach przebojów i w radiu.

To oczywiście nie koniec line-upu Dużej Sceny. 

Zobacz w galerii, kto zagra na Pol'and'Rocku!

Podobnie jak w ubiegłych latach, zwieńczeniem festiwalu na Dużej Scenie będzie wspólny koncert Piotra Bukartyka z uczestnikami warsztatów muzycznych, które muzyk poprowadzi w Namiocie Warsztatowym ASP. Tradycyjnie na zakończenie festiwalu usłyszymy hymn "Z tylu chmur". To już nieodłączna część każdej edycji Pol'and'Rock Festival.

Pol'and'Rock Festival 2024. Kto zagra na Małej Scenie?

Pol'and'Rock to nie tylko Duża Scena. Sporo ciekawych koncertów posłuchamy w tym roku również na Małej Scenie. W programie znalazły się występy m.in. Mery z Polsky, budzącej wiele kontrowersji grupy Ich Troje, Adriana Sherwooda czy grupy The Bill. 

Cały harmonogram koncertów Dużej i Małej Sceny Pol'and'Rocka znajdziecie na końcu tekstu.

Akademia Sztuk Przepięknych (ASP) - spotkania i warsztaty

Nieodłączną częścią festiwalu WOŚP jest Akademia Sztuk Przepięknych, w ramach której odbywają się koncerty, spotkania z ciekawymi gośćmi i warsztaty. W tym roku ASP gościć będzie m.in.:

 • Leszka Lichotę, aktora
 • Marię Pakulnis, aktorkę
 • Grupę Filmową Darwina 
 • Grupę Stand-up Polska 
 • Michała Figurskiego, dziennikarza
 •  Zygmunta Miłoszewskiego, pisarza
 • Magdę Mołek, dziennikarkę
 • Remigiusza Mroza, pisarza

Gdzie odbywa się Pol'and'Rock Festival? Zobacz Czaplinek na mapie

Festiwal organizowany jest w woj. zachodniopomorskim, na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno, niedaleko Szczecinka. 

Zobacz, gdzie odbywał się Pol'and'Rock Festiwal (wcześniej Przystanek Woodstock)

Jak dojechać na Pol'and'Rock Festival do Czaplinka pociągiem?

Dla wielu festiwalowiczów podróż pociągiem na Pol’and’Rock Festival stała się już tradycją! Dzięki temu nie tylko łatwo można dotrzeć do Czaplinka, ale też poznać ciekawe osoby. 

W tym roku na czas trwania festiwalu zostaną uruchomione dodatkowe połączenia, zorganizowane przez Zachodniopomorski Zakład POLREGIO we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Od 30 lipca do 3 sierpnia dostępne będą 42 dodatkowe połączenia, natomiast 4 sierpnia festiwalowicze będą mieli do dyspozycji 47 dodatkowych połączeń. Pociągi będą kończyły swoje trasy w Czaplinku, a punktami przesiadkowymi będą stacje takie jak: Szczecin Główny, Runowo Pomorskie, Drawsko Pomorskie i Szczecinek.

Rozkład jazdy pociągów ze stacji Wrocław Główny znajdziecie na stronie PKP. Wystarczy wpisać stacje początkową i końcową oraz termin wyjazdu.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Uczestnicy mogę dotrzeć Pol'and'Rock Festival 2024 specjalnymi pociagami.&nbsp;</p> materiały WOŚP/archiwalne
Uczestnicy mogę dotrzeć Pol'and'Rock Festival 2024 specjalnymi pociagami. 

Jak dojechać na festiwal do Czaplinka z Wrocławia samochodem?

Czaplinek znajduje się ok. 330 km od Wrocławia. Droga samochodem zajmie wam ponad 4 godziny. Najszybciej dojedziecie przez Leszno, Poznań i Wałcz, ale oczywiście podczas festiwalu na trasie mogą być korki. Lepiej nie wybierać się w podróż na ostatnią chwilę.

Jeśli szukacie podwózki na festiwal, ciekawą opcją jest też Bank Podróży na stronie Pol'and'Rocka, gdzie festiwalowicze umawiają się na wspólny wyjazd. 

Nocleg na Pol'and'Rocku. Pola namiotowe i nie tylko

Większość uczestników imprezy korzysta z festiwalowego, bezpłatnego pola namiotowego. Inni korzystają z prywatnych kwater wynajętych w okolicy. Na terenie festiwalu działa też Rock Camp Chill. To ogrodzone, płatne pole namiotowe z dostępem do podstawowej strefy sanitarnej (umywalki z zimną wodą i toalety) zlokalizowane w niewielkiej odległości od Dużej Sceny.

Na festiwalu Pol'and'Rock działają:

 • trzy sceny - duża i mała oraz na ASP
 • Akademia Sztuk Przepięknych - spotkania z gośćmi, warsztaty, stoiska NGO
 • strefy sanitarne (prysznice - płatne)
 • zabezpieczenie medyczne
 • duży sklep spożywczy, strefy gastronomiczne, strefy piwne
 • pasaż handlowy oraz SiemaShop - gadżety festiwalowe 

Pol'and'Rock Festiwal 1-3.08.24. Harmonogram koncertów

 • czwartek 2024-08-01 
15:10 - 16:20 Duża Scena
Celkilt
16:40 - 17:30 Duża Scena
Transgresja
17:50 - 19:00 Duża Scena
Less than Jake
19:20 - 20:30 Duża Scena
Zwycięzca Plebiscytu Złotego Bączka - Wojtek Szumański
2024-08-01 Mała Scena
19:50 - 20:40
Sokołowski
20:50 - 22:00 - Mała Scena
COMA
22:30 - 23:40 Duża Scena
Electric Callboy
23:50 - 01:10 Mała Scena
Orkiestra Dorosłych Dzieci
Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Duża Scena Pol'and'Rock Festival 2023 i publika</p> materiały WOŚP/Michał Kwaśniewski
Duża Scena Pol'and'Rock Festival 2023 i publika
 • piątek 2024-08-02
00:00 - 01:10 Duża Scena
The Warning
01:30 - 02:40 Duża Scena
Modestep
15:00 - 16:10 Duża Scena
ENEJ
16:30 - 17:40 Duża Scena
Flapjack
18:00 - 19:10 Duża Scena
Myrath
19:30 - 20:40 Duża Scena
Clawfinger
19:50 - 20:30 Mała Scena
Divine Shade
20:50 - 21:50 Mała Scena
Mery Spolsky
21:00 - 22:10 Duża Scena
Kasia Kowalska: 30 lat Gemini
22:10 - 23:20 Mała Scena
Zenek Kupatasa
22:30 - 23:40 Duża Scena
Motionless in White
23:40 - 01:10 Mała Scena
Adrian Sherwood
00:00 - 01:10 Duża Scena
Rotting Christ
Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Kto zagra na Pol'and'Rock Festival 2024? Adrian Sherwood</p> materiały WOŚP
Kto zagra na Pol'and'Rock Festival 2024? Adrian Sherwood
 • sobota 2024-08-03
01:30 - 02:40 Duża Scena
Bohemian Betyars
16:30 - 17:40 Duża Scena
Paktofonika Live Band
18:00 - 19:10 Duża Scena
Flogging Molly
18:40 - 19:40 Mała Scena
Ich Troje
19:30 - 20:40 Duża Scena
T.LOVE
20:55 - 21:45 Mała Scena
NiNi
21:00 - 22:10 Duża Scena
MEUTE
22:00 - 23:00 Mała Scena 
Mr Zoob
22:30 - 23:40 Duża Scena
Michael Patrick Kelly
Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Kto zagra na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival 2024? Michael Patrick Kelly</p> materiały WOŚP
Kto zagra na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival 2024? Michael Patrick Kelly
23:15 - 00:15 Mała Scena
The Bill
 • niedziela 2024-08-04
00:10 - 01:20 Duża Scena
Guano Apes
01:40 - 02:20 Duża Scena
Bukartyk & Ajagore - Oficjalne Zakończenie Festiwalu

Historia festiwalu Pol'and'Rock

To już 30. edycja imprezy WOŚP. Pierwszy festiwal odbył się w Czymanowie w 1995 r. Pomysł na jego zorganizowanie narodził się rok wcześniej, kiedy w USA po 25 latach odbył się ponownie legendarny festiwal w Woodstock.
Nazwa polskiej imprezy - Przystanek Woodstock - była nawiązaniem właśnie do niego oraz do popularnego serialu "Przystanek Alaska". 8 marca 2018 Jerzy Owsiak poinformował, że ze względów prawnych nazwa Przystanek Woodstock nie może być dalej używana. Od tej pory mamy Pol’and’Rock Festival.

Poniżej możecie sprawdzić, jaki był program Pol'and'Rock Festival 2023:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl