wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wypożyczalnie kajaków, łódek, rowerów wodnych we Wrocławiu normalnie działają. Zalecane wyprawy w kierunku rzeki Oławy

Tomasz Wysocki,
Kajakarze na Odrze Tomasz Hołod /www.wroclaw.pl
Kajakarze na Odrze

Wypożyczalnie kajaków, łódek i rowerów wodnych we Wrocławiu nad Odrą działają normalnie. Zakazu pływania po rzece nie ma, a my monitorujemy informacje na ten temat - deklarują. O ile to możliwe, to zalecają jednak jeśli to możliwe zalecane są wyprawy w obrębie rzeki Oławy w stronę Parku Wschodniego.

Reklama

We Wrocławiu nad Odrą jest kilka dużych wypożyczalni sprzętu wodnego. Mimo informacji o zanieczyszczeniu rzeki, działają w normalnym trybie. Ich pracownicy tłumaczą, że żadna z instytucji nie podjęła decyzji o zamknięciu Odry dla żeglugi, ani o jej ograniczeniu.

Z Odra Centrum popłyń w stronę parku Wschodniego

Czynne są wypożyczalnie sprzętu pływającego przy moście Zwierzynieckim oraz w Zatoce Gondoli.

Jednak przed południem w pobliżu mostu Pokoju i mostu Grunwaldzkiego nie było widać kajakarzy. Za to regularnie kursują statki pasażerskie, katamarany i łodzie motorowe.

Zobacz również

Kajaki można wynająć także w Odra Centrum przy moście Grunwaldzkim.

Nasza lokalizacja na ujściu rzeki Oławy pozwala nam kontynuować działalność wypożyczalni kajaków. Osobom korzystającym ze sprzętu zalecamy wpływanie w obrębie rzeki Oławy w kierunku Parku Wschodniego. Od samego początku monitorujemy sytuację w związku ze skażeniem Odry w jej górnym biegu. Jest to dla nas bardzo smutna informacja która pokazuje o potrzebie ciągłe i stałej edukacji na temat dbania o rzeki i akweny wodne w Polsce
Kamila Zaremba, prezes zarządu fundacji OnWater, kierującej Odra Centrum

Szef Fundacji OnWater deklaruje, że w ramach prowadzonej działalności podczas półkolonii, zajęć w Świetlicy Odrzańskiej oraz Przystani Odrzańskiej, ich uczestnikom przekazywane są  informacje o ciągłej potrzebie dbałości o ekosystem rzeki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl