wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Szkolenia z pierwszej pomocy
Kliknij, aby powiększyć
Dwójka ratowników pokazuje pierwszą pomoc na fantomie (zdjęcie ilustracyjne) Oleksandr Poliakovsky
Dwójka ratowników pokazuje pierwszą pomoc na fantomie (zdjęcie ilustracyjne)

Piotr Góral zderzył się z samochodem. Po kilku dniach zmarł w szpitalu. Jego rodzice postanowili zainicjować akcję poświęconą ofiarom wypadków drogowych, żeby przypomnieć, jak ważna jest pierwsza pomoc. Warsztaty z licznymi atrakcjami zaplanowane są na sobotę 16 czerwca.

Reklama

1 marca na ulicy Krakowskiej doszło do wypadku. Samochód skręcający na parking sklepu budowlanego zajechał drogę motocykliście. — Wśród ludzi, którzy znajdowali się w tym miejscu o tej porze nie było ani jednej osoby, która by mu pomogła. Która by podeszła i zobaczyła, czy żyje — wspomina Jacek Góral, ojciec Piotra.

24-latek trafił do szpitala przy ulicy Borowskiej ze złamaną ręką i krwiakiem. Musiał być podłączony do aparatury, ponieważ na miejscu wypadku doszło do zatrzymania akcji serca. Po kilku dniach Piotr zmarł. — Lekarz powiedział, że gdyby ktokolwiek udzielił mu szybkiej, pierwszej pomocy przed przyjazdem służb, to nasz syn miałby szanse — opowiada Jacek Góral. — Wiadomo przecież, że pierwsze minuty są najważniejsze — dodaje.

„Widzisz – reaguj – życie jest tylko jedno”

Rodzice zmarłego doszli do wniosku, że z tej tragedii chcą wydobyć coś pożytecznego. Dagmara Góral zainicjowała wydarzenie z nauką pierwszej pomocy. Do organizacji włączyła się straż miejska i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Akcja pod hasłem „Widzisz – reaguj – życie jest tylko jedno” odbędzie się 16 czerwca w godzinach 14:00-18:00 na parkingu sklepu Leroy Merlin przy Krakowskiej.

Jest to wydarzenie na szeroką skalę, mające na celu praktyczną naukę pierwszej pomocy. Całość dedykowana jest pamięci ofiar wypadków drogowych, a w szczególności Piotra Górala - syna naszych pracowników. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy, pokazach sprzętu ratowniczego, symulacjach zdarzeń drogowych.
Straż Miejska Wrocławia

Ponadto: oddawanie krwi w autobusie RCKiK znakowanie rowerów, porady prawne, warsztaty dla dzieci, spotkania z radami osiedli, pokazy motocyklistów, koncert zespołu Damiana Szewczyka.

Najmłodsi nieodpłatnie będą mogli korzystać z dmuchanych zamków na terenie wydarzenia. W evencie wezmą udział również patrole konne z Łodzi i Wrocławia oraz kucyki i Hobby Horse z wrocławskich Partynic.
Straż Miejska Wrocławia

Jacek Góral jest strażnikiem miejskim od 27 lat. Dagmara Góral pracuje w dziale administracji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl