4. Wybory samorządowe 2024 we Wrocławiu [RELACJA LIVE]

Wybory samorządowe 2024 we Wrocławiu. Lokale wyborcze zostały zamknięte [RELACJA LIVE]

Bartosz Moch, Beata Turska,

Wybory samorządowe 2024 we Wrocławiu - wrocławianie głosują Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl
Wybory samorządowe 2024 we Wrocławiu - wrocławianie głosują

Wybory samorządowe 2024 we Wrocławiu. W niedzielę 7 kwietnia w całej Polsce trwały wybory samorządowe. We Wrocławiu wybieraliśmy prezydenta miasta, radnych miejskich i Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na kolejną pięcioletnią kadencję. Zapraszamy na relację na żywo z przebiegu wyborów samorządowych we Wrocławiu. Lokale wyborcze zostały zamknięte o godz. 21:00. Jaka frekwencja, jakie sondażowe wyniki, najnowsze informacje PKW - informujemy o wszystkim na bieżąco.

Wybory samorządowe 2024 we Wrocławiu - informacje ogólne

Lokale wyborcze w niedzielę 7 kwietnia były otwarte w godzinach 7:00 - 21:00. Wieczorem poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki w wyborach prezydenckich. Wrocławianie wybierali prezydenta miasta, 37 przedstawicieli do Rady Miasta oraz 8 przedstawicieli do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Każdy z wyborców otrzymał więc trzy karty do głosowania.

Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich we Wrocławiu

I turę wyborów prezydenckich we Wrocławiu - według sondażowych wyników - wygrał Jacek Sutryk. Urzędujący prezydent zdobył 38,9 procent głosów. To oznacza, że w stolicy Dolnego Śląska 21 kwietnia czeka nas druga tura. W niej znajdzie się również Izabela Bodnar, która otrzymała 31,4 procent głosów.

• SUTRYK Jacek Zbigniew, KWW JACEK SUTRYK LEWICA I SAMORZĄDOWCY - 38,9 procent (II tura)
  • BODNAR Izabela Anna, KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI - 31,4 procent (II tura)
  • KASZTELOWICZ Łukasz, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 13,7 procent
  • MICHALAK Jerzy Andrzej, KW STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY” - 7,9 procent
  • GRZECHNIK Robert Sebastian, KWW KONFEDERACJA PJJ BEZPARTYJNI - 4,9 procent
  • PRIGAN Grzegorz Tomasz, KWW WROCŁAWIANIE DLA WROCŁAWIAN - 3,2 procent

Więcej informacji o wyborach samorządowych we Wrocławiu znajdziecie w specjalnym serwisie wyborczym.

Wybory samorządowe 2024 we Wrocławiu - relacja na żywo

Zapraszamy na relację na żywo z przebiegu wyborów samorządowych 2024 we Wrocławiu. Aktualizujemy wszystkie informacje na bieżąco.

Wybory samorządowe 2024 we Wrocławiu [RELACJA LIVE]

• Ponad 3 tygodnie temu [Niedziela, 07/04/2024]