wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławscy weterani misji pokojowych ONZ uhonorowani

fot. Patryk Załęczny

Z okazji Dnia Weterana oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ wrocławscy weterani zostali uhonorowani za poświęcenie oraz zaangażowanie na rzecz obrony kraju. Żołnierze otrzymali listy gratulacyjne od prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Reklama

Od 2003 roku 29 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ. To właśnie w tym dniu oddawany jest hołd żołnierzom, którzy służyli i nadal służą w operacjach pokojowych ONZ. Z tej okazji oraz z racji Dnia Weterana dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Jacek Sutryk w imieniu prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza wręczył na Stadionie Miejskim listy gratulacyjne wrocławskim weteranom. W naszym mieście żyje ich ponad 260.

– W imieniu swoim, jak i prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza chciałbym się nisko pokłonić i okazać państwu szacunek za wiele lat służby na rzecz naszego kraju. Miejskie obchody waszego święta to doskonały moment, aby uhonorować was pamiątkowym listem gratulacyjnym – mówił na rozpoczęcie obchodów dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia Jacek Sutryk.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim filmem prezentującym świadectwo żołnierzy, którzy niejednokrotnie brali udział w misjach pokojowych ONZ. Słowa, które tam padły, z pewnością trafiły do obecnych na sali żołnierzy, gdyż tylko oni tak naprawdę wiedzą, jakie przeżycia towarzyszą służbie wojskowej. Miejsce, w którym weterani otrzymali wyróżnienia, także nie było przypadkowe. Listy gratulacyjne otrzymali na Stadionie Miejskim, czyli miejscu, w którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Śląsk Wrocław – przez wiele lat klub wojskowy.

Tegoroczne uroczystości Dnia Weterana oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ są szczególne, gdyż obchodzone są w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

– We Wrocławiu bardzo dbamy o kombatantów II wojny światowej i dlatego dedykujemy im specjalne programy. Myślimy także o tych, którzy nadal walczą o pokój nie tylko w kraju, ale i za granicą. Dzisiejsze obchody są szczególne z racji 100-letecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Mamy to szczęście, że nadal możemy cieszyć się pokojem, a dzięki wam w wielu zakątkach świata, ludzie również mogą żyć spokojniej – zakończył dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM.

Na zakończenie uroczystości weterani wspólnie zwiedzali wrocławski stadion, dzięki czemu dotarli do miejsc, które na co dzień są niedostępne.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama