4. Wrocławscy i dolnośląscy policjanci zatrzymali gang włamywaczy, który okradał mieszkańców województwa

Magdalena Pasiewicz,

Łupy włamywaczy z rozbitego gangu policja
Łupy włamywaczy z rozbitego gangu

Mieszkańcy wrocławskich osiedli i miast na Dolnym Śląsku wyczuleni są na nieznane, zakapturzone osoby. Często o podejrzanym spotkaniu takich osób ostrzegają się w social mediach. Nadal niestety dochodzi do kradzieży i włamań. Teraz może jednak będzie ich nieco mniej. Wrocławscy i dolnośląscy policjanci rozbili właśnie gang włamywaczy. Odzyskali srebro, złoto, sprzęt elektroniczny, ale też świętą ikonę. Zatrzymanym grozi teraz 10 lat odsiadki.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu już od pewnego czasu otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach na terenie województwa.

Sprawcy włamywali się i okradali domy oraz mieszkania

- Funkcjonariusze sprawdzali zabezpieczone ślady i dowody. Na tej podstawie typowali osoby mogące mieć związek z tymi przestępstwami. Wielodniowe obserwacje i czynności w terenie pozwoliły na zawężenie kręgu osób, które mogły trudnić się tym procederem. To wszystko zaowocowało namierzeniem podejrzanych. - wyjaśnił podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zasadzka na włamywaczy. Próbowali chować łupy w odkurzaczu!

Funkcjonariusze dotarli do osób, które mogły okradać mieszkańców województwa i kilka dni temu urządzili im zasadzkę. Przestępcy wpadli. Zostali zatrzymani na terenie powiatu wrocławskiego, a w miejscu ich przebywania funkcjonariusze znaleźli wiele przedmiotów pochodzących właśnie z włamań. U podejrzanych znaleziono m.in. złoto, biżuterię, laptopy, telefony komórkowe i pieniądze.

Przestępcy próbowali jeszcze przed zatrzymaniem ukryć kradzione rzeczy w różnych miejscach tj. odkurzacz.
Wojciech Jabłoński.

Policjanci zabezpieczyli również 4 samochody, które mogły służyć do popełniania przestępstw lub były skradzione.

Sprawcami włamań okazało się być trzech obcokrajowców w wieku od 32 do 50 lat

Policjanci odzyskali wiele skradzionych przedmiotów i część z nich została już zwrócona pokrzywdzonym.

- Prosimy wszystkie osoby, które na załączonych zdjęciach rozpoznają swoje przedmioty, aby skontaktowały się z KMP we Wrocławiu. - apeluje Wojciech Jabłoński.

Po doprowadzeniu podejrzanych przed sąd, zdecydowano o tymczasowym aresztowaniu całej grupy na 3 miesiące. Ostatecznie może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Jak dodaje Wojciech Jabłoński - sprawa jest rozwojowa.

Dodaje, że do tej pory udowodniono zatrzymanym 7 włamań i kradzieży z mieszkań i domów na terenie powiatu wrocławskiego. Funkcjonariusze podejrzewają, że rozbita grupa ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw na terenie całego województwa. Obecnie trwa weryfikacja i analiza spraw, gdzie sprawcami mogli być zatrzymani mężczyźni. Ponadto szacowane są straty jakich się dopuścili.