4. Wielkie otwarcie sezonu turystycznego. Przy Hali Stulecia czekają wystawcy, konkursy i różne atrakcje

Magdalena Pasiewicz,

Otwarcie Sezonu Turystycznego przy Hali Stulecia Magdalena Pasiewicz
Otwarcie Sezonu Turystycznego przy Hali Stulecia

W sobotę 22 kwietnia, przy Hali Stulecia oficjalnie rozpoczął się sezon turystyczny na Dolnym Śląsku, a zwłaszcza we Wrocławiu. Na otwarcie zjechali się wystawcy z różnych części województwa, by zaprezentować atrakcje i historyczne miejsca w sam raz na letnie wycieczki. Nie zabrakło także wrocławskich stoisk, na których prowadzone są konkursy z nagrodami, albo przygotowano poczęstunek ze słodkościami. Turystyczna impreza połączona z koncertami trwać będzie cały weekend.

Organizatorzy zapraszają na wydarzenie plenerowe Otwarcie Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku. Wydarzenie trwać będzie cały weekend w dniach 22-23 kwietnia we Wrocławiu przy Hali Stulecia.

Otwarcie sezonu to wydarzenie dla wszystkich wrocławian i wrocławianek, którzy mogą przyjść tu wraz z dziećmi

Już w pierwszych godzinach otwarcia stoisk zjawiło się na placu wielu podróżników chcących zapoznać się z wystawcami promującymi ciekawe miejsca Dolnego Śląska i Wrocławia. - Istnieje coś takiego, jak zarażenie podróżąi jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej - powiedział wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur, przypominając słowa znanego podróżnika Ryszarda Kapuścińskiego.

- Turyści, którzy przyjeżdżają z zagranicy dobrze wiedzą, że Wrocław i Dolny Śląsk to niezwykle atrakcyjne miejsce, jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Ja uważam, że Wrocław jest najpiękniejszym miastem na świecie - mówił Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Powiększ obraz: Otwarcie Sezonu Turystycznego przy Hali Stulecia Magdalena Pasiewicz

Otwarcie Sezonu Turystycznego przy Hali Stulecia

Miliony turystów odwiedzających nasz region mają w czym wybierać. Wrocław znany jest z atrakcji i miejsc wyjątkowych w Polsce, a nawet na świecie. - Około 6 milionów turystów odwiedzających Wrocław będzie mogła korzystać z nowych atrakcji, ale również odwiedzić te znane od dawna. Chcemy się tym chwalić - dodał Jakub Mazur.

Turystyka wróciła po pandemii. Będziemy bili kolejne rekordy odwiedzin?

Ta branża turystyczna napędza budżet miasta. Ponad 7 proc. budżetu miasta pochodzi właśnie z turystyki to jest około 370 mln zł. Dzięki temu też Wrocław może się tak świetnie rozwijać. Mamy we Wrocławiu największe koncerny światowe i to wynika właśnie z tego, że odwiedzając Wrocław czują atmosferę miasta przyjaznego i otwartego. Mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze więcej odwiedzających nasze miasto.
Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

Otwarcie Sezonu Turystycznego przy Hali Stulecia

Stoiska na otwarciu sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku, to m.in. okazja do poznania regionów i miejsc województwa oraz Wrocławia, które warto zobaczyć. Kilkudziesięciu wystawców przygotowało na otwarcie specjalną ofertę. Na stoiskach znaleźć można mapy, książki, ulotki, albo porozmawiać z wystawcami o tym, co warto zobaczyć i jak zaplanować wycieczkę.

Podczas wydarzenia trwać będą koncerty, konkursy z nagrodami, kupić można też rękodzieło, a ze sceny, historie o ciekawych miejscach opowiedzą sami wystawcy.