wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [6.04.2023]

Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym żyje Wrocław. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. Świetna wiadomość dla wielbicieli wodnego szaleństwa. W aquaparku przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu dostawiają dwie zjeżdżalnie. Z Borowskiej przenosimy się na Nadodrze -  osiedle pełne lokalnych artystów i rzemieślników. Michał Medyński, fotograf i podróżnik, autor projektu „Nadodrzemieślnicy”, pokazał na swoich zdjęciach rzemiosło z perspektywy różnych pokoleń.

Reklama

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Nowe zjeżdżalnie w Aquaparku

Świetna wiadomość dla wielbicieli wodnego szaleństwa. W aquaparku przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu dostawiają dwie zjeżdżalnie. Jedna o długości 97 metrów i średnicy 1,2 m, druga - 88 m i średnicy 800 cm – ponoć bardzo szybka. Pierwsza będzie miała początek na szczycie wieży, a druga wystartuje z drugiego piętra. Obie wykonane zostaną w technice bezszwowej, co zapewni bardzo szybki ślizg. Dadzą spory zastrzyk adrenaliny.

W parku wodnym przy Borowskiej jest siedem zjeżdżalni o zróżnicowanym stopniu trudności. Najdłuższa, pontonowa, ma 186 m długości. Z nowymi będzie zatem dziewięć. Ich zakup i montaż wraz z niezbędną przebudową obiektu itd. zamknie się w kwocie dwóch milionów złotych. Pierwsze zjazdy w maju!

„Nadodrzemieślnicy”

Z Borowskiej przenosimy się na Nadodrze - osiedle pełne lokalnych artystów i rzemieślników. Ma swój niepowtarzalny klimat, swoje własne tempo. Michał Medyński, fotograf i podróżnik, autor projektu „Nadodrzemieślnicy”, pokazał na swoich zdjęciach rzemiosło z perspektywy różnych pokoleń – zarówno stare zakłady i pracownie z tradycjami, jaki i te nowe, pełne współczesnej, młodej energii. Powstało 16 reportaży, a właściwie fotograficznych opowieści o utalentowanych ludziach i niezwykłych miejscach.

Artyści i rzemieślnicy zaprosili fotografa do swojego świata, pracowni, uchylili rąbka tajemnicy warsztatu. Dzięki temu możemy podejrzeć, jak powstają ich dzieła i przedmioty, które później trafiają do sklepów czy galerii sztuki.

Mieszkańcy chcą więcej zieleni

Początek wiosny nie jest wymarzony, ale mimo niskich temperatur przyroda startuje i Wrocław zaczyna się zielenić. W tym roku bardziej, a na ul. Legnickiej i Lotniczej – nawet tysiąc razy bardziej, bo tyle nowych drzew tam przybyło. O potrzebach mieszkańców, którzy chcą więcej zieleni niż betonu oraz o tym, czy miasto wspiera te dążenia, Bartosz Chochołowski rozmawia z Katarzyną Szymczak-Pomianowską, dyrektorką Departamentu Zrównoważonego Rozwoju. Zobacz film z serii Pytamy o Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama