3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [15-16.07.2023]
Wrocław.pl na dzień dobry www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry

Przywitaj weekend z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. Przed nami kolejny weekend lipca, wakacje w pełni czas zacząć. We Wrocławiu będzie się działo!

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Tricky i Brodka na festiwalu WROsound

Zagra legenda trip-hopu - Ticky, znany ze współpracy z zespołem Massive Attack, do tego Brodka, BOKKA oraz lokalni artyści. Będą festiwalowe emocje i edukacja ekologiczna. 14 i 15 lipca na placu przed Impartem i w podwórku przy ul. Mazowieckiej odbędzie się festiwal muzyczny WROsound 2023. Tegoroczne hasło to "Urban jungle". Tu posłuchasz muzyki, ale też dowiesz się, jak zadbać o miejską dżunglę.

Gastro Miasto, czyli kulinarna uczta nad Odrą

Gastro Miasto od piątku 14 lipca przez cały weekend będzie poruszać Wrocław dobrym smakiem na bulwarze Dunikowskiego. Piękne widoki, mnóstwo zieleni i pyszne jedzenie gwarantowane! Na bulwarze stanie kilkadziesiąt stoisk dobrze znanych w mieście restauracji. Spotkacie tam między innymi regionalne browary, cukierników, ale też regionalnych serowarów czy wytwórców cydru z Gór Sowich albo niezwykłego wina. To okazja do degustacji, zrobienia zapasów lub zjedzenia obiadu czy kolacji. Na gości będą czekać specjalne strefy z leżakami i stolikami. Czas umili muzyka puszczana z namiotu Vertigo Jazz Club.

Lato na Pergoli z fitnessem, pokazami fontanny i muzyką

Tu poczujecie się jak na wakacjach. Pokazy fontanny multimedialnej w piątek i sobotę, do tego fitness, zwiedzanie Hali Stulecia z przewodnikiem, koncerty i silent disco w sobotę oraz zumba w niedzielę. Zapowiada się bardzo aktywny, pełen atrakcji weekend na Pergoli. Wszystkie wydarzenia są darmowe, poza koncertem Nocne granie z Awarią Prądu (10 zł) i słuchawkami do silent disco (voucher - 10 zł).

Bezpłatne wycieczki po Wrocławiu z Wroclavią

Spacery poprowadzą miejscy przewodnicy – charyzmatyczni pasjonaci stolicy Dolnego Śląska i jej historii. Wycieczki są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy. Najbliższy termin: 15 lipca (sobota) – organizatorzy zabiorą spacerowiczów na południe od Dworca Głównego, na osiedle Huby. Podczas wycieczki zobaczyć będzie można m.in. pałace i olśniewające kamienice w tzw. zielonej części Wrocławia, a także unikalny Browar Mieszczański. Uczestnicy poznają też historię wrocławskich dworców autobusowych oraz odkryją nowe, ciekawe miejsca do spędzenia czasu wolnego w mieście. Początek godz. 11:00, zbiórka przed Wroclavią.

Darmowa joga w Porcie Węglowym Beach Bar

Czy jest coś bardziej relaksującego niż praktykowanie jogi w otoczeniu natury? Doświadczysz tu harmonii ciała i umysłu, wchłaniając energię słonecznych promieni i delikatnego powiewu wiatru nad brzegiem wody. Niedzielne zajęcia (16 lipca, godz. 18.00) są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i dla osób już praktykujących jogę. Pod czujnym okiem doświadczonego instruktora, odkryjesz nowe możliwości swojego ciała, wzmocnisz mięśnie, poprawisz elastyczność i odnajdziesz wewnętrzną równowagę. Wstęp bezpłatny. Adres: Na Grobli 4.

Kino plenerowe na Nocnym Targu

W niedzielę Nocny Targ przy Tęczowej 65 zaprasza na darmowy seans filmowy w plenerze. 16 lipca obejrzymy tam słynny film „Kill Bill” w reż. Quentina Tarantino z Umą Thurman w roli głównej. Na miejscu można też zakupić pyszne jedzenie i coś do picia oraz wypożyczyć planszówki, które jeszcze bardziej umilą Wam leniwą niedzielę na Nocnym Targu. Początek seansu o 21:00.