wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [31.01.2023]
„Wrocław.pl na dzień dobry” www.wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). 31 stycznia wrocławski Rynek będzie roztańczony. I to w samo południe. Polonez dla Fredry z udziałem maturzystów z wrocławskich szkół ponadpodstawowych - jak co roku - przejdzie przez Rynek. Co jeszcze się będzie działo?

Reklama

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Polonez dla Fredry

31 stycznia wrocławski Rynek będzie roztańczony. I to w samo południe. Polonez dla Fredry z udziałem maturzystów z wrocławskich szkół ponadpodstawowych - jak co roku - przejdzie przez wrocławski Rynek. Taneczny korowód wyruszy o godz. 12.00 spod pomnika Fredry. Według niepisanej zasady uczestnictwo w imprezie gwarantuje powodzenie podczas egzaminu dojrzałości.

Co roku w zabawie w Rynku bierze udział kilka tysięcy maturzystów. Niektórzy przychodzą w mundurach, fantazyjnych przebraniach, wiele szkół przygotowuje transparenty.

Otwarte mosty Pomorskie

Kto jeszcze nie wie, to niech się od nas dowie, że na mosty Pomorskie w poniedziałek, 30 stycznia 2023 r. wrócili piesi, kierowcy, rowerzyści a także komunikacja miejska. Ta ważna przeprawa została oddana do użytku po przebudowie przed terminem. Remont trwał prawie trzy lata i kosztował ponad 70 milionów złotych.

Przebudowa objęła most Pomorski Południowy z 1905 roku, Środkowy (składający się z mostu wschodniego z 1885 roku i zachodniego z 1930 r.) oraz Północny z 1930 roku. Tramwaje i autobusy mają wydzielony pas, mogą jeździć nim także taksówki oraz pojazdy uprzywilejowane.

Remont kładki przy św. Antoniego

Choć Wrocław żyje ostatnio otwarciem nowych mostów Pomorskich, to niejedyna rzeczna przeprawa, której dotyczy kapitalny remont. Przygotowywany jest właśnie przetarg na renowację kładki św. Antoniego, która w 2022 r. została zniszczona przez konar drzewa. Prace - zgodnie z planem - mają zostać zakończone jeszcze w 2023 roku.

Jak kładka została zniszczona? Otóż pewnego czerwcowego wieczoru potężny konar runął na drewniany mostek w centrum Wrocławia. Malownicza przeprawa została poważnie uszkodzona, ucierpiały nie tylko balustrady i pomost, ale także konstrukcja.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl