3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [3.02.2023]
 Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [3.02.2023] www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [3.02.2023]

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Duże miasta się wyludniają, ale nie Wrocław, zobacz statatystyki. Rusza WRO UP – Giełda Lokalnego Biznesu we Wrocławiu. Zobacz, jakie odpady ludzie zostawiają w lesie. Autostrada A4 będzie droższa od kwietnia. Obrazy impresjonistów na wielkich ekranach. I port miejski Wrocławia, który może się wkrótce zmienić.

Duże miasta wyludniają się na potęgę, ale nie Wrocław

Niepokojące dane wskazuje najnowszy Narodowy Spis Powszechny (NSP) Ludności i Mieszkań. Polaków jest coraz mniej, a dodatkowo wyludniają się nie tylko małe gminy, ale także największe polskie miasta. Ogólnopolskim trendom przeciwstawia się jednak Wrocław, który – w ciągu ostatnich 10 lat – zanotował jeden z największych przyrostów mieszkańców. Zobaczcie na www.wroclaw.pl, które z dużych miast w Polsce najbardziej się wyludniają, a którym rośnie liczba mieszkańców oraz jak, na ich tle, wypada stolica Dolnego Śląska!

Rusza WRO UP – Giełda Lokalnego Biznesu we Wrocławiu. Masz firmę, to skorzystaj

Warto wspierać lokalny biznes i budować miejski patriotyzm, także jeśli chodzi o zachowania konsumenckie – tłumaczy Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Ratusz wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i uruchamia kolejną formę wsparcia. W serwisie internetowym WRO UP (wroup.pl) rzemieślnicy, sprzedawcy, restauratorzy czy serwisanci mogą bezpłatnie utworzyć profil swojej firmy. Szczegóły na www.wroclaw.pl.

Tygrys w lesie pod Legnicą, pranie koło Wrocławia

Pluszowy tygrys, wózki, plastikowe rowery dziecięce, fotele biurowe I hit z ostatnich dni – suszarka na pranie z rozwieszonymi ubraniami. Dolnośląscy pracownicy Lasów Państwowych regularnie publikują galerie zdjęć ze śmieciami, na które trafili. Ich usunięcie kosztuje rocznie 20 mln zł.

Autostrada A4 będzie droższa

Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz autostrady A4 pomiędzy Krakowem i Katowicami, zwrócił się Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) o zmianę opłat za korzystanie z autostrady. Wyższe stawki mają być od kwietnia, ale wątpliwości ma Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Zobaczcie na www.wroclaw.pl proponowane, wyższe opłaty za A4.

Obrazy impresjonistów na wielkich ekranach

Pamiętacie ubiegłoroczną wystawę „Van Gogh Multi-Sensory Exhibition” z Hali IASE? Obrazy mistrza Vincenta van Gogha wrocławianie podziwiali na wielkich ekranach o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. Od 22 lutego do Hali IASE powraca multisensoryczna technologia, ale tym razem obejrzymy w dużym powiększeniu dzieła impresjonistów, m.in. Degasa, Gauguina, Moneta, Renoira, van Gogha, Toulouse'a-Lautreca. Wystawa potrwa do 25 czerwca.

Jak wygląda Port Miejski we Wrocławiu i jak może się zmienić?

Na portalu www.wroclaw.pl pokażemy zdjęcia ze spaceru po Porcie Miejskim na Kleczkowie i napiszemy o planach inwestora związanych z rozwojem tego miejsca. Co tam może powstać?