wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. UWAGA! Rusza WRO UP – Giełda Lokalnego Biznesu we Wrocławiu. Masz firmę to skorzystaj [SZCZEGÓŁY]

Warto wspierać lokalny biznes i budować miejski patriotyzm, także jeśli chodzi o zachowania konsumenckie – tłumaczy Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Ratusz wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i uruchamia kolejną formę wsparcia. W serwisie internetowym WRO UP (wroup.pl) rzemieślnicy, sprzedawcy, restauratorzy czy serwisanci mogą bezpłatnie utworzyć profil swojej firmy. Zobaczcie szczegóły

Reklama

W serwisie znajdziemy przedsiębiorców, którzy działają w naszej okolicy, sprawdzimy aktualne godziny otwarcia punktów i znajdziemy dane kontaktowe.

Stworzyliśmy zupełnie nowy portal dla przedsiębiorców, którzy działają na terenie Wrocławia. Chcemy ich w ten sposób wesprzeć i promować. Dzięki WRO UP w prosty sposób można opublikować informacje o prowadzonej działalności. Tak, by mieszkańcy szybko znaleźli zweryfikowane firmy na mapie i bez problemów skontaktowali się z przedsiębiorcami
Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

WRO UP – Giełda Lokalnego Biznesu we Wrocławiu: jak to działa 

Na stronie głównej WRO UP znajdziemy wszystkie firmy dodane do bazy z zaznaczeniem ich na mapie Wrocławia. Możemy przeszukiwać firmy kategoriami – jest ich 10: gastronomia, motoryzacja, moda, budowa i remonty, hobby i zwierzęta, sport, rekreacja, zdrowie i uroda, dom i wnętrze, elektronika. Z czasem w serwisie dodawane będą nowe kategorie, jeśli pojawi się znaczna liczba przedsiębiorców z danej branży.

Po wybraniu firmy, w jej wizytówce znajdziemy krótki opis działalności, zdjęcia, aktualne godziny otwarcia oraz dane kontaktowe.

Kto może skorzystać z WRO UP – Giełda Lokalnego Biznesu

WRO UP to duże ułatwienie dla wrocławskich przedsiębiorców. Nie każdy może pozwolić sobie na założenie własnej strony internetowej czy prowadzenie na bieżąco profilu firmy w mediach społecznościowych. Dzięki bezpłatnemu ogłoszeniu w miejskim serwisie przedsiębiorcy będą mogli zapewnić sobie większą rozpoznawalność prowadzonej działalności. Chcemy wzmocnić w ten sposób relację firm z mieszkańcami. To jedno z działań w ramach strategii „Przedsiębiorczy Wrocław 2030”
Marcin Urban, skarbnik Wrocławia.

Jak dodać swoją firmę do WRO UP?

To bardzo proste. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie wroup.pl. Jego wypełnienie zajmie tylko kilka minut i jest całkowicie bezpłatne.

Każde zgłoszenie przed publikacją będzie weryfikowane. Pracownicy Działu Wspierania Wrocławskiej Przedsiębiorczości w Departamencie Finansów Publicznych sprawdzą je pod kątem spełnienia warunków określonych w Regulaminie serwisu.

Co ważne, Giełda Lokalnego Biznesu będzie promowana w mediach społecznościowych Wrocławia oraz na portalu wroclaw.pl – na głównej stronie Przedsiębiorczego Wrocławia.

Wsparcie dla wrocławskich przedsiębiorców: na jaką pomoc mogą liczyć wrocławskie firmy

We Wrocławiu działalność prowadzi ponad 141 tysięcy przedsiębiorców. Ponad 60% z nich działa w branżach usług.

Miasto wspiera wrocławskich przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje, tworzących nowe miejsca pracy oraz inwestujących w infrastrukturę sportową i rekreacyjną.

Zwolnienia z podatku od nieruchomości mogą otrzymać także mikro i małe firmy rozpoczynające we Wrocławiu działalność gospodarczą. Łączna kwota tych zwolnień od 2014 roku to blisko 61 mln zł.

Do końca 2022 roku przedsiębiorcy mogli także wnioskować o zwolnienie z podatku od nieruchomości, jeśli budynki korzystały z odnawialnych źródeł energii. Do końca 2022 roku miasto zwolniło przedsiębiorców na łączną kwotę 21 mln zł.

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl