3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [29.03.2023]
Wrocław.pl na dzień dobry www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry

Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym żyje Wrocław. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. Czy we Wrocławiu przybyło szczurów? Jak sobie z nim radzą inne miasta? Na czym powinna polegać skuteczna walka z tymi gryzoniami? Pisaliśmy wczoraj obszernie także o… urlopach. A dokładniej – o zmianach w kodeksie pracy. Od przyszłego roku pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę mogą mieć nawet 35 dni wolnych.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Czy we Wrocławiu przybyło szczurów?

Jak sobie z nim radzą inne miasta? Na czym powinna polegać skuteczna walka z tymi gryzoniami? Na te inne pytania, szukaliśmy wczoraj odpowiedzi w rozmowie z dr Edytą Wincewicz z Zakładu Fizjologii Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, która przygotowuje dla Wrocławia wskazówki dotyczące walki ze szczurami. Przedstawi je oficjalnie w kwietniu, ale w rozmowie z Beatą Turską, zdradziła nam już parę szczegółów.

Dłuższy urlop – zmiany w kodeksie pracy

Pisaliśmy wczoraj obszernie także o… urlopach. A dokładniej – o zmianach w kodeksie pracy. Od przyszłego roku pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę mogą mieć nawet 35 dni wolnych. Obecnie urlop wypoczynkowy to od 20 do 26 dni. Wprowadzono m.in. prawo do 2 dni zwolnienia z pracy z powodu siły wyższej, takiej jak pilna sprawa rodzinna czy wypadek. A także parę innych, nowych rozwiązań.  Dłuższy o parę tygodni będzie od przyszłego roku np. urlop rodzicielski. O szczegółach zmian przeczytacie więcej u nas na portalu.

Remont na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego z Małachowskiego

Uwaga – remont. 1 kwietnia – i nie jest to prima aprilis – MPK rozpoczyna poważny remont na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego z Małachowskiego. Prace potrwają 42 dni. Tramwaje mają wrócić na to skrzyżowanie dopiero 28 kwietnia. W tym czasie wymieniony zostanie rozjazd, który umożliwia tramwajom linii 70 wjazd z Pułaskiego w ul. Małachowskiego i odwrotnie, a pojazdom linii 16 jazdę na wprost pod wiadukt i dalej w ul. Hubską.