3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [25.05.2023]
Wrocław.pl na dzień dobry www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. Było ponure klepisko, jest ładnie odnowione podwórko. Gdzie? Na Nadodrzu. Niewielki obszar w kwartale ulic: Paulińskiej, Pomorskiej, Nobla i Rydygiera.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Odnowione podwórko na Nadodrzu

Było ponure klepisko, jest ładnie odnowione podwórko. Gdzie? Na Nadodrzu. Niewielki obszar w kwartale ulic: Paulińskiej, Pomorskiej, Nobla i Rydygiera zmienił się nie do poznania. Pojawiły się nowe drogi dojazdowe, chodniki, oświetlenie, nasadzenia roślin. Remont – po konsultacjach z mieszkańcami – przeprowadził Zarząd Zasobu Komunalnego. Efekt? Zobaczcie sami. Artykuł znajdziecie na wroclaw.pl

P.I.W.O

Na Politechnice Wrocławskiej, a dokładniej na „Tekach” przy ulicy Wittiga, trwają natomiast Juwenalia. W środę studenci bawili się na koncertach. Zorganizowano także tradycyjny już pokaz. P.I.W.O., bo o tym mowa, oznacza Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy. Za jego ekran służą ściany akademików, a za piksele okna domów studenckich. Animacje studentów, tworzone na ścianach akademików, od lat przyciągają tysiące widzów. Dziś po południu i wieczorem drugi dzień koncertów. Zagrają Bethel i goście, Baranovski, No Logo oraz Vito Bambino.

Sesja Rady Miejskiej

Punkt 10.00 rozpocznie się dzisiaj sesja Rady Miejskiej Wrocławia. Rozpocznie się od debaty nad raportem o stanie gminy. Później Rada będzie głosować nad uchwałą w sprawie wotum zaufania dla Prezydenta Wrocławia i udzieleniu absolutorium za realizację budżetu gminy za rok 2022.

Wśród poruszanych tego dnia tematów będzie także Śląsk Wrocław. Radni zadecydują, czy wrazić zgodę na przekazanie piłkarskiego WKS-u w prywatne ręce, z zachowaniem części udziałów po stronie miasta.