wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [21.11.2022]
„Wrocław.pl na dzień dobry” fot. wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z Wrocławia (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Dziś Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym roku obchodzi już 50. rocznicę tego święta. Poza tym ostrzegamy! Noga z gazu! Do godz. 10.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW o marznących opadach deszczu powodującego gołoledź. A na koniec - przeczytajcie o Brochowie, który do Wrocławia przyłączono w 1951 r.

Reklama

Przywitaj dzień z „Wrocław.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Dzień Życzliwości

Dziś Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (bo tak brzmi pełna nazwa tego święta). W tym roku obchodzi już 50. rocznicę, natomiast w Polsce świętujemy je po raz siedemnasty, można więc powiedzieć, że to całkowicie świeże obchody. W 2007 r. z okazji Światowego Dnia Życzliwości we Wrocławiu pojawił się krasnal Życzliwek. Jego szeroki uśmiech ma poprawiać wrocławianom dzień.

Uwaga na gołoledź

Noga z gazu! Do godz. 10.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW o marznących opadach deszczu powodującego gołoledź. Dziś też ma ruszyć naprawa jezdni ul. Chińskiej. Przez kolejne dni front robót będzie się sukcesywnie przesuwał w kierunku ulicy Konduktorskiej. Frezowanie starej nawierzchni, układanie nowej warstwy oraz wdrażanie nowej organizacji ruchu potrwa około dwóch tygodni. Dziś na kilka godzin linie autobusowe 114, 125 i 133 zmienią swoje trasy.

Poznaj historię Brochowa

A skoro o Brochowie mowa to dziś przyjrzymy się bardziej temu osiedlu na wschodzie Wrocławia. Przez ponad 600 lat, do 1810 roku, Brochów był własnością zakonu augustianów. Po nich pozostał do dziś park Brochowski – jeden z najstarszych we Wrocławiu. Ze stacji Brochów prowadził najstarszy też odcinek Kolei Górnośląskiej i pierwsze połączenie kolejowe na terenach dzisiejszej Polski. Brochów do Wrocławia przyłączono w 1951 r. Zameldowanych jest tu prawie 8 tysięcy mieszkańców. Te i inne ciekawostki na naszej stronie. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl