3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [20.04.2023]
Wrocław.pl na dzień dobry www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy? W czwartek, 20 kwietnia, o godz. 10.00 odbędzie się 67. sesja Rady Miejskiej Wrocławia. Zobaczcie porządek obrad oraz transmisję z sesji Rady Miejskiej Wrocławia.

Praca 14 tysięcy kilometrów od domu

Jesteś kucharzem? Operatorem drona? Mechanikiem? Informatykiem? Jeśli marzy ci się przygoda na samym spodzie kuli ziemskiej (14 tysięcy kilometrów stąd!), musisz się pospieszyć: rekrutacja na 48. Polska Wyprawę Arktyczna do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego trwa już tylko do końca tygodnia.

Działająca od 1977 roku Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego to całoroczna jednostka naukowo-badawcza zarządzana przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN. Adres: wyspa Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych, wybrzeże Zatoki Admiralicji.

67. sesja Rady Miejskiej Wrocławia

W czwartek, 20 kwietnia, o godz. 10.00 odbędzie się 67. sesja Rady Miejskiej Wrocławia. Zobaczcie porządek obrad oraz transmisję z sesji Rady Miejskiej Wrocławia na wroclaw.pl. Przeczytajcie, o czym będą debatowali radni…

Promenada Krzycka

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zakończył budowę odcinka Promenady Krzyckiej między ulicami Śliwkową a Ziębicką. To krótki fragment sporego traktu mierzącego obecnie już cztery kilometry. Jednocześnie nieopodal ulicy Bardzkiej prezydent miasta Jacek Sutryk z Agnieszką Duszą, orędowniczką budowy promenady, odsłonili wyeksponowaną tam nagrodę Eco-Miasto.

Promenada Krzycka to trakt spacerowy i rowerowy biegnący wzdłuż nasypu kolejowego. Rozpoczyna się przy wzgórzu Tarnogajskim, a kończy przy ul. Spiskiej. Przygotowany jest teren pod budowę ciągu dalszego do pętli tramwajowej „Park Południowy”.