3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [2.06.2023]
Wrocław.pl na dzień dobry. www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Finały Energe Basket Ligi w Hali Stulecia

A co czeka nas dziś we Wrocławiu? Przede wszystkim święto koszykówki! Po 57 meczach Śląsk Wrocław jest w miejscu, do którego zmierzał i do którego należy – w finałach Energe Basket Ligi. Mistrzowie Polski walkę o 19. tytuł rozpoczynają w piątkowy wieczór, 2 czerwca w Hali Stulecia. Naprzeciwko stoją Wilki Morskie ze Szczecina. Kto wygra? „Ten kto pokaże więcej woli walki, determinacji i oddania sprawie. Nie będzie z nimi łatwo, ale oni będą czuli to samo – że z nami też łatwo nie będzie” – mówi trener WKS-u, Ertugrul Erdogan. Wywiad ze szkoleniowcem do przeczytania już dziś na www.wroclaw.pl.

34. rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce

4 czerwca będzie wyjątkowo podniosły. Tego dnia przypada 34. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce po II wojnie światowej i 20. rocznica powołania Nagrody Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu. Dziś na www.wroclaw.pl informujemy, co znajdziecie w najnowszym numerze biuletynu, w którym zachęcamy także do zapisów dzieci na półkolonie letnie – wakacjenadchodzą bowiem wielkimi krokami!

Marsz Równości już w tę sobotę – trasa i harmonogram wydarzeń

Marsz Równości po raz 15. w sobotę 3 czerwca przejdzie przez Wrocław. „Opanujemy i otęczujemy ulice naszego miasta, manifestując naszą obecność, widoczność i nasze życie” - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. Początek marszu o godz. 15.00 na pl. Wolności, ale już od 11.00 będzie tam działać Miasteczko Równości. Na trasie marszu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, przewidywana liczba uczestników - 10 tys. osób. My na www.wroclaw.pl już dziś pokazujemy trasę i harmonogram wydarzeń przy okazji Marszu Równości we Wrocławiu!