4. 4 czerwca obchodzimy Dzień Wolności [PRZECZYTAJ NOWY BIULETYN]

4 czerwca będzie wyjątkowo podniosły. Tego dnia przypada 34. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce po II wojnie światowej i 20. rocznica powołania Nagrody Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu. W tym numerze biuletynu zachęcamy także do zapisów dzieci na półkolonie letnie – wakacje nadchodzą wielkimi krokami!

wroclaw-pl-Nr 20-133-2023.pdf from Wroclaw

Poza tym przeczytacie o zabytkowych autobusach i tramwajach, które już kursują po Wrocławiu. Będzie można przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz i poczuć atmosferę dawnego Wrocławia. O czym jeszcze informujemy?

4 czerwca: Państwo to dobro wspólne

Laureatem Nagrody Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu będzie Andrij Deszczyca, były Ambasador Ukrainy w Polsce. Przypominamy również, że 4 czerwca to bardzo ważna dla Polski. W tym dniu w 1989 roku odbyły się w naszym kraju pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory.

Czytaj na s. 3

Powiększ obraz: Nagroda Jana Nowaka-Jeziorańskiego UMW
Nagroda Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Święto kobiecej elegancji w niedzielę na Partynicach

Piękne kapelusze, ozdobne fascynatory, wytworne stroje, a do tego wyścigowe emocje na najwyższym poziomie – przed nami najbardziej stylowa niedziela na Partynicach: Ladies Day. W programie sportowym dnia znalazło się aż 10 gonitw, w tym dwie najważniejsze płaskie gonitwy sezonu 2023 na wrocławskim torze.

Czytaj na s. 4

Powiększ obraz: Podczas Ladies Day zobaczymy damskie kreacje, jak na wyścigach konnych Royal Ascot w Anglii fot. Maciej Łukasiewicz

Wypocznij nad wodą – rusza sezon na kąpieliskach

Jako pierwsze, spragnionych letniego wypoczynku nad wodą, zaprasza 1 czerwca kąpielisko Morskie Oko przy ul. Chopina. Natomiast Glinianki przy ul. Kosmonautów i Pływalnia Letnia Orbita przy ul. Wejherowskiej ruszą najwcześniej 3 czerwca. Otwarcie zależy od pogody.

Czytaj na s. 4

Powiększ obraz: Pływalnia letnia przy Wejherowskiej to kompleks trzech basenów fot. WCT Spartan
Pływalnia letnia przy Wejherowskiej to kompleks trzech basenów

Zwiedzaj Wrocław zabytkowymi wozami

Drewniane siedziska, terkoczące korby, dzwonki konduktorskie i warkoczące silniki pozwolą przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz i poczuć atmosferę dawnego Wrocławia. Zabytkowe tramwaje i autobusy zaczęły 27 maja regularne kursy.

Czytaj na s. 6

Powiększ obraz: Specjalnie linie turystyczne obsługiwane są przez historyczny tabor fot. Bartosz Chochołowski
Specjalnie linie turystyczne obsługiwane są przez historyczny tabor

Nowy właściciel ma wznieść Śląsk na wyższy poziom

Rozpoczęły się poszukiwania nowego właściciela piłkarskiego Śląska Wrocław. O tym, jak będzie przebiegać prywatyzacja WKS-u, kiedy ma się zakończyć oraz dlaczego miasto decyduje się na częściową, a nie całkowitą sprzedaż klubu z Jakubem Mazurem, wiceprezydentem Wrocławia, rozmawia Bartosz Moch.

Czytaj na s. 8

Dzieciaki to wasz czas! Na zabawę i odpoczynek

Tak się składa, że swoje święto najmłodsi obchodzą w końcówce roku szkolnego. Po całym roku nauki mają wreszcie czas, by zabawić się z okazji Dnia Dziecka, odebrać świadectwo i udać się na zasłużony wypoczynek. A gdzie? Podpowiadamy.

Czytaj na s. 10-11

Powiększ obraz: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice zaprasza dzieci na półkolonie w siodle fot. Wiktor Rzeżuchowski

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

NADODRZE: Teraz jest to zielone miejsce ciszy i odpoczynku

Zakończył się remont kolejnego podwórka na Nadodrzu we Wrocławiu. Niewielki obszar w kwartale ulic: Paulińskiej, Pomorskiej, Nobla i Rydygiera zmienił się nie do poznania.

Czytaj na s. 13

STARE MIASTO: Już 25 lat rozwijają twórczość najmłodszych

Czerwiec będzie wypełniony artystyczną energią, radością dzieci i ekscytującymi przeżyciami! Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka w tym roku obchodzi 25-lecie i z tej okazji przygotowało wiele wydarzeń w nadchodzącym miesiącu.

Czytaj na s. 13

Ponadto w najnowszym biuletynie:

• Fundacja Ukraina działa we Wrocławiu już od 10 lat
  • Za pięć lat powstanie nowy szpital onkologiczny
  • Kładka pieszo-rowerowa wisi już nad rzeką Ślęzą
  • Mali wrocławianie rzucają pomysłami jak z rękawa
  • Altana, nowa hala i CAL na schwał
  • Bezpłatna pomoc złotej rączki dla seniora 90+
  • Miłośnicy kryminału ostrzą zęby i pazury
  • Koszykarze Śląska zaczynają finały!
  • O jedną kosę od mistrzostw Lacrosse
  • Wrocławska Krzyżówka

Sprawdź, gdzie dostać drukowany biuletyn wroclaw.pl [KLIKNIJ]